Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezhet olyan, hogy forogni...

Létezhet olyan, hogy forogni tud a baba meg kúszni és valamiért nem képes felülni, felállni? Ti hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos és nem ült még fel ill. azt csinálja, hogy egyik kezén támasztja magát de inkább oldalt fekvésben és nem mászik hanem hintáztatja magát négykézláb. Csak kúszik. Ha felültetem úgy marad.

Jövő héten akarom dokihoz vinni megkérdezni a véleményét. Szerintetek létezik, hogy valami baja van?

Én úgy érzem, hogy nincs de már hónapok óta nem lépünk tovább (amiket leírtam már 2 hónapja csinálja) és kezd idegesíteni. A védőnő szerint nincs lemaradva (telefonon beszéltünk) majd mostanában kellene felülnie 9-10 hónaposan.


2009. nov. 20. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja, az enyém 10 hónapos és tök ugyanezeket csinálja, nincs elmaradva, majd most jön a felállás, mászás, nyugalom!!! Ráér az a szegény gyerek! Ne siettesd!
2009. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi,nyugi!:) A hintáztatásból("kutyázás") lesz majd a mászás,ülés pedig a mászásból.Nem "felülnek" a babák,hanem "kiülnek" mászóhelyzetből.Meglátod,hamar jönnek ezek,cseppet se aggódj!

Utána majd aggódhatsz eleget,hogy éppen hol van,milyen disznóságot csinál.:)

2009. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok! A védőnő is ezt mondta, csak már olyan régóta kutyázik is, legalább 2 hónapja. Na, jó nem akarom én siettetni csak aggódom. Különben már most is huncut, bejárja az egész lakást hason csúszva. Néha úgy kell keresgélni, hogy hová ment. A múltkor az ágya alól szedtem ki, mert meglátta a cumiját és bement érte. Aranyos volt, ott kuksizott cumival a szájában az ágy alatt. :)
2009. nov. 20. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

:D Furi lehet a lányod!

Ahogy előttem is írták, ez teljesen normális ütem! Az én fiam mikor elkezdett kúszni, 1 hétre rá már hintázott négykézláb. Azt hittük nemsokára mászni fog... 3 hónapig kúszott, ezt profi szintre emelte, mint egy igazi kis kommadós. :) Aztán 10 hósan egyszer csak elkezdett mászni és két héten belül felállt és kézenfogva elindult! 1 nappal mielőtt 11 hós lett volna megtette az első "lépéseket" önállóan, simán gyalogolt kb. 3 métert. Ahhoz képest mennyit vártunk, egész jól belehúzott a fejlődésbe. :D Mászás után tanult meg felülni, előtte ő is megült, ha felültettük, de ezt nem is szabad erőltetni! Neki csak azért kellett megtanítani, mert 8 hónaposan már nem fért el fekve a védőnőnél a mérlegen.


Nyugalom, vissza fogod még néha sírni a kúszós időszakot! :D

2009. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, mi 9 hósak vagyunk, még mi sem ültünk fel. De viszont már felállt. Egyre ügyesebben áll négykézlábra,bár néha segíteni kell neki és kutyázik.
2009. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem mászott 9 hósan, de ugyanezeket csinálta, amiket írtál. Ülni már tudott, de nem szabályosan, mint a nagytesója tette azt annak idején kiülésből, hanem oldalt felhúzta magát...

10 hónaposan kezdett mászni és 11 hónapos korára már szinte teljesen felváltotta a mászás a kúszást.

2009. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, ne parázz...minden gyerek egyéniség, joguk van a maguk módján haladni a mozgásfejlődésben..csak mi anyukák mindig parázunk vmin:-) én is ilyen vagyok:-)..szval nyugi az enyém már majdnem 9 hós és nem ül, nem áll, mászásból is csak egy-két lépés, viszont örült sokat forog és kúszik...ő ilyen...a Tiéd meg másmilyen ..ne siettesd és hidd el, h semmi baja:-) a védőnénidnek maximálisan igaza van...egy ortopéd orvos szerint az ülésnél rosszabb nincs a gerincnek és jól meg lenne az emberiség nélküle:-)
2009. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!