Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátoknak adjak...

1 év körüli babátoknak adjak vas cseppeket?

Figyelt kérdés
Kislányom elég sápadt,mondta a doki hogy csináljunk vérképet,de mi sajnáljuk megszúratni,az érdekelne hogy más anyuka ad a babának anélkül hogy indokolt lenne,persze szerintem indokolt,mert rossz evő a gyerek,kevés húst eszik és amúgy sem nagy étkü.
2009. nov. 20. 07:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a dolog csalóka!!! Vérkép nélkül ne adj neki vaskészítményt! Az én gyerekeim is sokszor sápadtak és rossz evők.Kértem én is vérképet mert vashiányra gyanakodtam de a lelet szerint tökéletes volt a vaskészletük!

Ha kap naponta min 0,5l. korának megfelelő tápszert vagy anyatejet akkor nem valószínű hogy vashiányos.

Ha kételkedsz akkor inkább csináltasd meg a labort.

2009. nov. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmikép magadtol ne adj neki vasat.És igen csináltasd meg a vérképek.Nálunk is az étvágytalanság volt.Megcsináltatuk a vérképek és vérszegény.Kura szeruen kellet innia a vasat 6hétig.
2009. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne félj a vérvételtől. A kisfiam szúrták 4 hósan, ő is fehér bőrű, neki Maltofer cseppet is kellett szedni, akkor sírt kicsit, kb. 5 percet. 1 évesen megint megnézték a vérképet, mert a dokinéni kicsit sápadtnak találta. Akkor nem sírt, kicsit nyűglődött, de azt is csak azért, mert le kellett fogni. Mikor kimentünk a váróba csodálkoztak is milyen bátor legény, hogy nem sír! :) Az eredmény egyébként az lett, hogy a HGB szintje határértéken volt, így vasat nem kellett szedni, Multikid szirupot ajánlott a dokinéni, ami vasat is tartalmaz. Azt mondta azért fontos a vasat nézni, mert ha alacsony, egész télen beteges lehet. Én nem adnék csak úgy magamtól vasat a babámnak.


Bátorság, nem kell félni a vérvételtől!!!!

2009. nov. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!