Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakivel előfordult már h...

Valakivel előfordult már h beakart menni egy boltba, de ott az eladó, vagy biztonságiőr közölte h babakocsival nem lehet bemenni?

Figyelt kérdés

Ha előfordult már akkor te mit mondtál?Simán kinnt hagytad a kocsit,vagy egyszerűen be se mentél?

Egyáltalán van erre valamilyen jogszabály vagy törvény?Megtehetik ezt?

Velem most fordult elő másodszor,de nem csakhogy számomra sértő,és kicsit égő is egyben,hanem olyan megalázónak is érzem.Ugyanis számomra mióta megszületett a lányom a babakocsi is a mindennapjaink része.Nem tudok nélküle létezni.ÉS mert én nem viszek külön táskát ha megyünk valahová-hanem minden iratom,pénzem,telefonom a babakocsi egyik "zsebében" van,így úgy hiszem nem várhatják el tőlem h kinnt hagyjam az egészet!!!!

Ráadásul nekem a kocsi olyan mintha a táskám lenne-benne van mindenem-és persze a gyerekem is!!!!!!!

Ezt tényleg megtehetik velünk?


2009. nov. 19. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, ezt nem tehetik meg!Kereskedelemben dolgozom és biztosan állíthatom, hogy ezt egyik üzlet sem teheti.Ha az őr közölte, kérd az üzletvezetőt!Az őr csak egy alkalmazott, és többnyire nem a bolté.Nagyon sokat megengednk maguknak, és sokszor az üzletvezető nem is tud róla!Elsősorban az üzletnek kell úgy kialakítani a belső teret, hogy babakocsival is elférjenek, ha nem az az ő gondjuk.Te ugyanolyan vásárló vagy mint bárki más.

A többi vevőt sem kérik hogy tegye le a táskáját.Minden jogod megvan hogy beírj a panaszkönyvbe.

2009. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére velem ilyen még nem történt, de nem hiszem, hogy hasonló helyzetet megálltam volna szó nélkül! Szerintem nincs joguk kitiltani egy babakocsis anyukát vagy esetleg egy kocsival közlekedő mozgássérültet egy boltból. Az biztos, hogy nem hagynám kint a kocsit, főleg a gyerekkel együtt (volt jó pár éve, hogy így lopott egy nő magának gyereket!!!!). Én is sokszor megyek babakocsival bevásárolni és én se viszek külön táskát, szóval az alsó kosárba pakolok. Biztos, hogy messze elkerülném az ilyen boltokat és az ismerőseimnek is szólnék a dologról! Pfff..ez nem akármilyen pofátlanság részükről.
2009. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetik meg!!!!! Ne is hagyd magad!!

Egyszer nálammis bepróbálkoztak, akkor mondtam a biztonsági őrnek hogy mutassa meg a táblát miszerint nem lehet bemenni babakocsival...kutya,fagyi és cigi van kint, kocsi nincs...

Nézett nagyokat!! Mondtam ha nem enged be szólok az illetékeseknek, de előbb hívja ki a főnökét. Láss csodát, bemehettem, kifelé jó hangosan megkérdeztem, nem-e akarja átkutatni a babakocsit, hátha belerejtettem valami. Úgy égett mint a fene...

2009. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na ez az!Ma hallottam olyat is valakitől h elment egy bolt előtt és nagy betűkkel ki volt írva h babakocsival tilos bemenni!!!!!


Nekem egy boltban pont maga az üzletvezető mondta ezt,de mivel ez volt az első eset,csak meglepődtem de nagyon mert ilyet még nem hallottam h ilyen létezik.De akkor azt mondtam neki h márpedig bemegyek,és akkor nemszólt vissza,majd köszönés nélkül távoztam.

A múltkori esetben meg a bviztonsági őr szólt.ÉS nem is akárhol a Plázában!!!!! (Miskolc)

Meg is lepődtem rendesen.De nem szóltam vissza mert a párom is ott volt és megoldottuk.Ő kinnt marad a gyerekkel én bementem...de mégegyszer előfordul azt hiszem meglesz a véleményem...

Akkor ezek szerint nem tehetik meg??

És mi a helyzet azzal a bolttal ahol már az ajtóban ki van írva???!!!!

2009. nov. 19. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem is írhatnák ki, ui. az esélyegyenlőséget sérti...ha a babakocsi nem fér el, akkor egy tolószék se.
2009. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam egy ilyen kiírást, mondjuk az egy garázsból átalakított bolt volt.

Nekem egyszer azt mondta egy biztonsági őr, hogy kötelező a bevásárlókocsi használata. Erre én megkértem, hogy akkor lenne kedves addig utánam tolni a babakocsit, mert a kettőt egyszerre elég nehéz. (bevásárlókosár nem volt) Erre ő azt javasolta, hogy ad egy szatyrot és abba vásároljak- végülis rendes volt csak hamarabb járt a szája, mint az esze.

2009. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a drogériára van kiragasztva egy kézzel rajzolt kép,hogy babakocsi nem mehet be.Egyszer mikor a tulaj is ott volt,megkérdeztem mennyibe kerül xy tárgy (ami jó drága volt),kérdeztem bevihetem e a kocsit.Mondták,hogy azt nem.Sarkon fordultam,és elmentem.Azt gondolta kint hagyom a kocsit?

Amúgy sajnos nálunk még a postára sem lehet kocsival menni,mivel sok lépcsős.Pedig város.Ez nem a te szégyened,hanem a városé,az üzleté...stb.

2009. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Velünk egyszer történt ilyen.

A kisfiam tortájára szerettem volna tűzijátékot venni. Végigjártunk egy plázához hasonló bevásárló központot. Egy üzletben találtam csak. Amíg bemente, addig a nővérem volt kint a babakocsival. Pont fizetni akartam, amikor elindultak valamiért befelé. A nő tök bunkón rászólt, hogy a babkocsit ne tolja be. Semmi kérem vagy legyenszíves vagy hasonló! Ekkor mondtam neki, hogy akkor én köszönöm szépen, de nem kérem a tűzijátékot Még neki állt feljebb. Hátat fordítottam és kijöttem. Ahányszor arra megyünk, mindig megjegyzem tök hangosan, hogy milyen egy bunkó nőszemély dolgozik itt.

2009. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Legközelebb kérj panaszkönyvet, írj be! A fogyasztóvédelem kivizsgálja (meg is bünteti), mert az üzletben ha tetszik, ha nem, a panaszkönyvbe történő beírást jelenteniük kell.

Én gyógyszertárban jártam így, kértem a panaszkönyvet, beírtam, mire megjelent a vezetőgyógyszerész, hogy fogadjak el egy ajándékcsomagot és azt hogy a kollégája nem kap havi jutalmat, ne kelljen már rendezetlen beírást jelentenie. Elfogadtam, mert ez is rögzítésre került a panaszkönyvben, meg hát le is nyugodtam menetközben.

2009. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!