Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig lehet Panadol...

Mennyi ideig lehet Panadol szirupot adni 4,5 hónapos babámnak fogzásra?

Figyelt kérdés
Csak ez használ, különben óránként fent van, csak este szoktam adni egy adagot, napközben nem. 3 napja adom, de az van a papírra írva, hogy 3 napnál további használatnál szólni kell az orvosnak. Ti hányszor adtatok egymás után ilyen gyógyszert?
2009. nov. 19. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy vagyunk a Nurofennel. Nekünk két gyerekorvos is azt mondta, hogy 3 nap után legalább 3-4 nap szünet.Bár jobb lenne minél kevesebbet adni. Nehéz, mert gyakorlatilag minden éjjel (sokszor nappal is) szenvedünk, de be kell tartani, mégiscsak gyógyszerekről van szó. Én igyekszem azért néha hosszabb szüneteket is tartani. Mondjuk nálunk nagyon intenzív a fogzás, 3 hónaposan bújt ki az első és 13 hónaposan már 15 foga van.Remélem pár hónap múlva elfelejthetjük a fájdalomcsillapítót, ha kibújik az összes.
2009. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor most gyakorlatilag mennyit adsz neki naponta és hány napig?
2009. nov. 19. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:
A panadollal jobban kell vigyázni, mint a nurofennel, mert paracetamolt tartalmaz és az hosszabb távon májkárosodást okozhat. Kérdezd a dokit vagy próbálkozz mással! Nekünk nagyon bevált a borostyánlánc a nyakban és a homeos camomilla vulgaris 9ch, de ha jól tudom van valami homeos kúp is.
2009. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A chamomilla sajnos nekünk nem használ, a kúpot még nem próbáltam, de akkor az lesz a következő. (Viburcol)
2009. nov. 19. 13:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, meg borostyán láncunk sincs, sajnálnék érte 3500 Ft-ot, lehet nem is használ. Sokaktól sajnos az ellenkezőjét hallom. Szerencsés vagy hogy nektek bejött.
2009. nov. 19. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg a Panadolt és Nurofent add felváltva, nekünk a védőnő legalábbis azt javasolta, hogy 3 napig egyik utána 3 napig másik. De szerintem csak, ha nagyon muszáj!
2009. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 3, max 4 napig szoktam adni neki max 2szer. utána min. 3 nap szünet, de igyekszem inkább 1 hét szüneteket tartani.

Egyébként mi már az összeset (Chaomilla, Viburcol, borostyánlánc, Dentinox, Dologél) kipróbáltuk, de egyik sem használt sajnos. Csak a Nurofen, de az sem mindig, van olyan, hogy beadjuk és mégis fél éjszaka ordít szegény, főleg most a rágófogaknál, mert itt két hétig is eltart míg teljes felületen át tud törni.

Ez van sajnos, vannak gyerekek akik meg sem érzik a fogzást, mások meg így megszenvedik:(

2009. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!