Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tanulnak meg a 6 éven...

Miért tanulnak meg a 6 éven aluliak sokkal könnyebben egy nyelvet mint a felnőttek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert sokkal fogékonyabbak az új dolgokra,és az agyuk gyorsabban tanul mint a felnötté.
2009. nov. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az anyanyelvre gondoltál, akkor azért mert azt hallják napi nem tudom én hány órán keresztül és a nyelvtan pedig benne van a fejükben azt már nem kell tanulniuk és ez könnyebbé te. De kb nyolc év mire alapfokú szinten beszélik az anyanyelvüket. És eddigre talán írni olvasni is megtanulnak. De kb akkor is 20 év mire valóban "tudnak" egy nyelvet.

Ha idegennyelvre gondoltál, nem tanulják könnyeben, csak annyi az előnyük, hogy könnyebben értik, mert nem lesz "idegenhangzású" számukra és a kiejtés is könnyebb lesz számukra. Egyébként valóban idegennyelvet azután lehet és érdemes számukra tanítani ha már az anyanyelvükön kompetensek tehát kb második, harmadik osztálytól.

2009. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elsosorban idegen nyelvre ertettem a kerdesemet:)
2009. dec. 15. 19:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!