Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Foga lehet? Bővebben lent.

Foga lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

4,5 hónapos, eddig az éjszakák viszonylag jók voltak, 5-6 körül kelt enni. Most viszont egy-másfél hete egyre korábban, tegnap pedig eljutottunk a fél 1-es kelésig, és utána pedig folyamatos felsírás, altatgatás (fél 1-kor kapott enni). 3 körül már adtam neki nurofent, mert úgy tűnt fájhat valami. De ha a hasa fájna, akkor húzogatná a lábait, nem? Ha a foga, akkor nem kellene már valaminek látszódnia, mondjuk, hogy be van duzzadva, vagy piros vagy fehér (ezt se tudom, milyennek kellene lennie).Egy picit biztos már duzzadtabb, mint egy hónapja, de azér tnem olyan nagy a változás (csak az az él eltűnt valamennyire)

És ha a foga, akkor mégis mit csináljak, hogy jobb legyen neki? Ezeket a géleket mikor kenjem rá az ínyére, mert ha jól tudom, csak 3-szor lehet egy nap. Ja, és meddig tarthat?


2009. nov. 18. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha ez vigasztal, nálunk dettó ugynez a helyzet! A kérd
2009. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
FOLYT. A kérdéseid válaszaira én is kiváncsi vagyok.
2009. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyen ébredéseknél(ha fozás gyanús) egy vászon kendőt az újjadra hajtasz,hideg vízbe mártod, és óvatosan megmaszírozod az ínyét.Ha a foga akkor hagyni fogja,és megnyugszik.Érdemes bevezetni ezeket az íny masszázsokat nap közben is,akár egy babafogkefével ami tompa végű műanyag és puha.Próbáljátok a rágókákat is...bár ezt nem minden baba használja rendeltetés szerűen. :-) Ezáltal bevezetődik autómatikusan a majdani fogak ápolása is. Tudom hogy ez már nem elfogadott,de én még Diana nevű szeszes italból kenegettem picurit az ínyére...Nem tudom szopizik-e,mert az is csökkenti a fogzás fájdalmát.Szóval az íny hűsítése,masszírozása a lényeg és hogy rágjon valamit!Az addig rózsás színű keskeny íny egyszerre elhalványodik és a fogak helyét jelző dudorok jellennek meg.Ezek a dudorok határozottan észre vehetők,és utánuk hirtelen előbukkan az első fogacska!Álltalában 6 hónap után bújik ki az első.Ezt rohamosan követi a többi...de addig sokat szenvednek a babák.
2009. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiam hét hónapos, nincs még foga, de négy és fél hónapos kora óta csinálja ezeket, amiket leírtál. Előtte este 7-kor evett, aztán éjjel 3-kor, reggel 6-7 körül. Négy és fél hónapos korától folyamatosan rövidült az első nagy alvás. Most már 2-3-szor ébredés eszik éjjel. Próbáltam visszaaltatni, vizet adni, de csak továbbtartott a nyűglődés. Elfogadtam, ehhez alkalmazkodtam és kész.

Mindenütt fél éves kor utánra mondják a gyakoribb ékszakai ébredéseket. Hát ő korábban kezdte, Vagy nem tudom. Mindenesetre nálunk nem a foga a ludas.

2009. nov. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A dentinox- ban van egy kis nyugtató hatású kamilla is. Szerintem lehet kenni többször is!!! Vagy van még az a homeós bogyó is camomill vagy mi nekünk a Sedatif pc vált be.
2009. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez megy pár hete és egyidős az én babám a tieddel. Én már próbálok alkalmazkodni a felkeléseihez, de napközben hulla vagyok. És ráadásul pár napja olyan hangokat ad ki a torka mélyéből mint aki okádni készül, fülsüketitő, és nem tudom eldönteni hogy szenved vagy csak a hangját próbálgatja. Pedig előtte olyan nyugis baba volt, alig sirt.

Most adtam neki rágókát, ami hasonló mint egy cumi, de pár perc múlva kiköpi.

2009. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!