Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babátok átalussza az...

3 hós babátok átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Sokfelé olvasom, hogy ennyi idősen átalusszák. Komolyan? Hánykor fekszik? mikor kel?

(könyvekben is olvastam és csodálkozom...)

Az enyém most lesz annyi, de még nem tartunk itt. Mennyi eszik este?


2009. nov. 18. 12:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapos korától átaludta az éjszakát 10-től reggel 9-ig aludt. De 4 hónapos korától, úgy 3 hete felkel mindig egyszer 3-4 óra körül enni. Én azzal hozom összefüggésbe, hogy akkoriban alig aludt napközben valamit, és este szinte három órán keresztül cicizett, mert sosem volt elég neki, volt hogy tápszert is kapott este. Mostanában viszont úgy vettem észre hogy kevesebbet eszik napközben és ezért pótolja éjszaka. Tegnap még úgy láttam éhes volt (pedig mostanában este is elég neki a tej) és adtam neki megint tápszert, és ma éjjel csak fél 6-kor kelt. Szóval szerintem van összefüggés az éjjeli alvás és a nappal megevett étel mennyiség között. Legalábbis nálunk igen.
2009. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az en kisfiam kb. 7 hetes kora ota atalussza az ejszakat. Most 9 es fel hetes. Eleinte meg folebredt 1-2 ora korul (akkoriban evett elotte), de cumival 1 perc alatt vissza is aludt. Aztan par nap mulva mar 4 korul hallottam (nem etettem csak betakartam), majd mostmar 6-7-ig alszik este 9-tol. Volt hogy 180 ml-t evett meg es megis folebredt, de volt hogy 100 ml-tol is siman vegig alussza. Egyebkent anyatejes, de van hogy estere cumisuvegbol kapja apatol. Szoval a mennyiseg szerintem sem mervado. Azt hallottam vannak babak akik egyszeruen ilyen jo alvok es vannak amelyek nem. Az enyem napkozben is eleg sokat alszik. Szerencsenk van. Kitartast kivanok mindenkinek!
2009. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Akkor én a rosszabbat fogtam ki, mert nekem nappal nem alszik,talán délelőtt-délután 20-20 percet. Néha 30-at.

Este fél 8 körül fekszik, 1 körül kel, majd fél 5 és vigyorgás! szóval lehet pihenni :)

Már kivagyok a sok okostól, aki azt hajtogatja ha fáradt vagyok, hogy akkor kell aludni, amikor a gyerek alszik napközben! Jah, és ha nem alszik? Sőt, szórakoztatni kell, mert nyűgös sokszor.

2009. nov. 18. 14:45
 14/15 anonim ***** válasza:
hát az én fiam sem alussza át teljesen.11 hetes.este ugy fél 8 körül vacsizik(tápi,180ml,de csak vacsira,mert arra már nincs tejem) ,elalszik,és ugy 4-5 körül ébred.eszik és vissza és alszik,de utána óránkként ébred,mert bealszik a cicin(akkor már van mit szopizzon)és igy hajnalba csoda ha alszik 2 órát egyhuzamba.
2009. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az a ritkább, ha átalussza. És akkor se lehet azt mondani, hogy akkor innentől kezdve hú de jó, már alszunk éjjel. Mindig lesznek nehezebb időszakok (fogzás, betegség, mozgásfejlődésbeli ugrás), amik megzavarják a nyugodt álmokat. Az én lányom már bőven elmúlt egy éves, amikor először átaludta az éjszakát és utána is volt vagy 2-3 nehezebb időszak az életünkbe. Most 18 hónaposan jutottunk odáig, hogy kb. másfél hónapja átalussza az éjszakát, talán 1-2 éjszaka ébredt fel inni és már aludt is tovább.
2009. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!