Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babátok átalussza az...

3 hós babátok átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Sokfelé olvasom, hogy ennyi idősen átalusszák. Komolyan? Hánykor fekszik? mikor kel?

(könyvekben is olvastam és csodálkozom...)

Az enyém most lesz annyi, de még nem tartunk itt. Mennyi eszik este?


2009. nov. 18. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hónapos,de még sose aludta át az éjszakát! Anyatejes,legalább 2x eszik éjjel,de van,hogy többször is. Ö elég rossz alvó,3-4 óránál többet nem alszik egyhuzamban. És nappal is keveset alszik,ez van.
2009. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem is már 5 hónapos a kicsilányom, de kb két hónapja stabilan átalussza az éjszakát. Mi vegyes tápláláson vagyunk, eleinte csak 5-ig aludt, azelőtt éjjel kettő-három körül kelt. Mostanában alszik 8-ig is, este fél kilenc-kilenc körül alszik el, akkor eszik utoljára.
2009. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

3 hónaposan egy hétig átaludta (8-tól 6-ig), volt is nagy örvendezés, hogy ez már mindig így lesz. :-)

Aztán mégse, újra felkelt 3-4 óra körül enni, és most, 5 hónaposan alszik megint 6-ig. De azt hozzátenném, hogy mi "álometetünk", tehát 11-kor még megetetem, bár arra ő nem ébred fel. Nem tudom, hogy ezt mikor fogjuk kiiktatni.

2009. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Erre én is nagyon kíváncsi vagyok, az enyém is 3 hós. Nem alussza át az éjszakát, habár anyukám rágja a fülem, hogy már át kéne neki, és ne etessem éjszaka, mert amúgy egész délelőtt nem akar nagyon enni. Kb. 8kor eszik este, aztán olyan 1-2 fele kéri a cicit+tápszert, mind ezt csukott szemmel, fel sem ébred szinte. Aztán meg olyan 6-7 körül felébred, vagy eszik vagy nem, és van hogy délelőtt nem is akar enni. Én sem tudom, hogyan csináljam.? Jó lenne már ha átaludná az éjszakát, legalább én is frissebb lennék, de nem akarom, hogy ő bármiben hiányt szenvedjen. Valaki tudna jó tanácsot adni???
2009. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy éves lányom még most sem alussza át, pedig nem eszik éjjel már 7 hónapos kora óta. Ez van, fölsír, átmegyek, megnyugtatom, alszik stb. Jó esetben egy éjszaka egyszer, rosszabb esetben 3-4-szer játszuk ezt el :-(!
2009. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát úgy kb 2 és fél hónapos kora óta átalussza.

Este 8-tól (ha nagyon nyektetem a gyereket fél 9-től) reggel 6-ig.

Mostanában néha fél 5 körül felsír, de csicsigatom és visszaalszik. Fogzunk :(

5 hós a baba

2009. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
és hogy csinálod? mennyit eszik este?
2009. nov. 18. 12:59
 8/15 anonim ***** válasza:
a fiam is, mint az utolsó válaszolóé úgy aludt kb. 8kor már aludt és reggel 5-6 körül kelt fel enni akkor.
2009. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12:59es vagyok. az én fiam ha jól emlékszem 160 mili tápszert evett. de szerintem ez egyénenként változik. majd átalussza ő is az ékszakát. 3 hónaposan egyáltalán nem törvényszerű, h nem kel fel enni. nekünk szerencsénk volt szerintem, ennyi. a tesóm kislánya még mindig ébred hajnalban cicizni, pedig 16 hónapos lesz. majd megérnek rá, nem kell ezt erőltetni.
2009. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Figyelj! A kérdésedből úgy tűnik, hogy összefüügésbe hozod az esti evés mennyiségét az éjszaka átalvásától. De ez nem úgy van ám, hogy ha sokat eszik, tovább is alszik, nem ettől függ, sajna, ez túl egyszerű lenne. Persze, jól kell, hogy lakjon este, de ha egyszerűen éjszaka felkelős típus, akkor ez van és kész. Lehet, hogy az ilyen babák gyomrocskája még a többször kevesebb evésre van beállva (bár hozzáteszem, hogy az én lányom nappal is mindig rendesen, sőt elég sokat evett mégis kelt éjszaka 8 hónapos koráig enni).

Én is bepróbálkoztam azért az esti nagyobb kajáltatással, de egyszerre nem nagyon bírt többet enni, meg akkor is fölkelt éjjel, max csak egy picit evett.


3 hónaposan meg még amúgy is nagyon az elején vagytok. Majd ha pár hónap múlva sem változik a helyzet, akkor próbálkozz éjszakai evés helyett vízzel itatni vagy csak simán kajcsi nélkül visszaaltatni.

2009. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!