Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sürüségűre csináljam a...

Milyen sürüségűre csináljam a babámnak a főzeléket? Hogy megegye?

Figyelt kérdés
5-hó,de nem nagyon akarja megenni amit főzök neki,az üvegest meg megeszi.Esetleg valami ötlet?Ilyen korban mennyi mennyiséget kell ennie főétkezésre dkg gondolok.köszönöm
2009. nov. 17. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
5 hósan én még csak kóstoltattam vele, egyébként sztem hígra csináld. Én gyümölcsel kezdtem délelőtt.
2009. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha 45 fokban tartod a kanalat, akkor folyjon le róla.
2009. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: eleinte 50g, ezt fokozatosan növelve 1-1,5 hónap alatt érd el a 200g-t, az 1 adag
2009. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, minél hígabbra csinálod, annál inkább fogja szeretni. Hasonlít az anyatej (vagy tápszer) állagához.

Az én babám is fintorog ha véletlenül valamit sűrűbbre sikerül csinálnom,sőt nyeléskor olyan esetben még öklendezik is. Nincs hozzászokva.

2009. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2009. dec. 1. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:
mézsűrűség
2009. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam a híg főzeléket nem ette meg, csak azt, amelyikben megállt a kanál.
2009. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Neked kell kitapasztalni, lányom is inkább hígabban szerette, mint sűrűbben.

De igen, 5 hósan még elég lenne, ha tejet/tápot enne, egy hó mulva meg gyümöcsöt kóstlna, és csak utána eszik meg "mennyiséget" egy főziből, ami eleinte max 90 gr.

2009. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 5 és fél hónapos, és nem főzeléket adok, hanem gyümölcs vagy zöldségpürét. (Pl. főzök répát, brokkolit, krumplit összeturmixolom + egy kis főzővíz + egy kis reszelt alma. Na ezt pl. imádja!!

Ja, a krumplit villával töröm, és reszelt almával pépesítem, mert ha turmixolom, akkor olyan hülye, nyúlós állaga lesz.

Vagy: sima főtt krumpli reszelt almával,

sütőtök almával

répa almával. Mindegy, csak alma legyen benne !

Próbálkoztam bébiétellel is, olyannal , amit most nem tudok neki megcsinálni, pl. zöldbab krumplival, paradicsompürés krumli, borsópüré, de ezeket nem hajlandó megenni!!!

Bébiételből azokat eszi csak, amiket én is megtudok csinálni :S, illetve a gyümölcsdesszerteket.

Egy lakalommal 200 milit eszik, de van, hogy még többet is enne, de majd kicsit később emelem az adagot kb. fél decivel. (1-2 hónap).

A püréket kicsit sűrűbbre csinálom, mint a bébiételeké, ahogy egy előttem válaszoló írta:olyan méz sűrűre.

Remélem tudtam segíteni ! :)

2009. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!