Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne nyelje...

Mit tegyek, hogy ne nyelje félre a Cebiont?!

Figyelt kérdés
Tegnap a babám úgy félrenyelte azt a r@hadt Cebiont,hogy nem kapott levegöt,nagyon megijedtem! Szinte fuldoklott,nem birt levegöt venni! Vállamra tettem gyorsan,majd a karomra fektettem hason,igy kezdett köhécselni. Már többször volt,hogy félrenyelte,de ilyen durván még nem. A doki azt mondta,hogy kiskanállal adjam neki,nem kell bele semmi,se anyatej,semmi. De igy nem állapot,már félek beadni neki. Nem jobb,ha anyatejjel adom be neki?
2009. nov. 17. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem félrenyeli, hanem olyan "maró", hogy a torkát egy pillanatra összerántja. Kóstold meg, tiszta c vitamin, bajod nem lesz. Én gyorsan itatok vele utána pár csepp babavizet kanálból, vagy pohárból. De természetesen anyatejjel is beadhatod.
2009. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De! Én is azzal szoktam, vagy babavízbe csepegtetem, és cumisüvegből megissza. Tudom, hogy a cumisüveg nem jó egy szopis babánál, de ilyen kevéstől már cak nem szokik le a ciciről. (6 hós baba anyukája)
2009. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?A lányom 1 éves,ő simán megenné kiskanálból is,de az egyszerre 1 nagy dózis.Én a vizébe(2dl) teszek 10 cseppet és azt issza egész nap.

Ha adsz neki amúgy is teát v. valami folyadékot(anyatejen kívül),tedd bele abba,csak ne legyen meleg a folyadék,mert a c vitamin melegbe lebomlik.

Gondolom azért nyeli félre,mert savanykás neki.

2009. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták,teában adjam be. Így elfogadja. Anyatejet nem javasolták, azt mondták, ha nem teázik, akkor inkább ne adjak. Most próbáltam ki, hogy belecseppentettem 1 cseppet a számba, elég savanyú és a nyálelválasztást is beindította.
2009. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám tápszeres volt ezért a tápszerbe csöpögtettem. Most már a teájába, szerintem töményen durva beadni. Egy kevés anyatejjel add be.
2009. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5 hónapos,eddig minden nap kapott 6 cseppet kanálból,de ilyen még nem volt,hogy nem bir levegöt venni és nem egy pillanat volt,volt az fél perc is és utána legalább 5 percig még köhécselt és reszelt a torka. Csak anyatejet kap,úgyhogy csak azzal tudom beadni.

Köszi a válaszokat.

2009. nov. 17. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!