Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatom, hogy fogzás,...

Honnan tudhatom, hogy fogzás, vagy megfázás?

Figyelt kérdés
Kislányom tegnap éjjel nem sokat aludt, amúgy jó alvó, és ma egész nap hőemelkedése volt, valamint folyt az orra ezerrel. Felhívtam a dokink, azt javasolta, hogy várjak holnapig, és ha nem javul, vigyem természetesen, de a hőemelkedés és az orrfolyás nem feltétlenül jelent betegséget, fogzás tünete is lehet. A kedve amúgy ugyanolyan jó, mint máskor, csak nem nagyon akar enni. Tudom, hogy holnap úgyis megtudom, de nem hagy nyugodni a dolog.
2009. nov. 16. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az ínyén látod, hogy fehér, dagadt, jobban nyálzik, eszi a kezét, akkor lehet a foga.
2009. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy belekérdezek, de valaki azt mondja, pirosnak kell lennie a duzzadt ínynek, valaki pedig azt, hogy fehérnek. Akkor most melyik az igaz?

Amúgy az is tünete, hogy nem nagyon akar enni, ahogy írod te is és ezenkívül ugye nyálzik, rágcsálja az öklét. De pont ezért nehéz, sokmindent fogunk a fogzásra, pedig lehet nem is minden az. Túl sok és sokféle tünete lehet, van akinek pedig semmi sincs, egyszer csak ott a két kis fogacska. Legfeljebb próbáld ki, hogy ha van otthon ecsetelő és bekened az ínyét, jobban eszik-e. Akkor valószínű a foga jön.

2009. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát eszi a kezét ezerrel, és a nyálzás is már szinte megszokott dolog nálunk. Alul már van két foga, de azoknál nem voltak tünetek kimondottan. Pár nap nyűgi, az is inkább nappal, aztán egyszercsak kint voltak a fogak. Ez volt kb. 2 hónapja. Lehet, hogy jönnek a felsők? Ja, az ínyén nem látszik semmi különös, de ez az alsó fogak kibújása előtt is így volt, még csak duzzadt sem volt az ínye.
2009. nov. 16. 22:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Hú, tényleg, van is itthon Dentinox, meg Dologel is, jut eszembe, csak még nem volt rájuk eddig szükség, úgy értem, az első két fognál.
2009. nov. 16. 22:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Csak annyit akartam még írni, hogy végülis a fogzás a ludas. Kislányom nyálkahártyája fel van lazulva a dokink szerint, tegnap reggelre amúgy be is lázasodott, alig eszik szegényke, de szerencsére aludni tud, és a kedve is jó. Lényeg, hogy nem beteg, a fogzás miatt lázasodott be, és a nátha is azért van. Plusz, nagyon durván fel van dagadva a foginye, a doki szerint, Én nem igazán látom, csodálkozott is, hogy egyáltalán eszik bármennyit, meg hogy alszik. Szóval csak ennyi. Nagyon örülök, hogy nem beteg, legalább. Bár így is szenved. :-(
2009. nov. 18. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:

A fogzástól senki nem lesz náthás.

A fogzásnál legyengül az immunrendszer, és fogékonyabb lesz a vírusokra, baktériumokra.

Jobbulást!

2009. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell dokihoz vinned. Nyugi, szívd az orrát, és adj neki Cebiont. Csak akkor kell dokihoz vinni, ha magas láza van. Nálunk is volt ilyen, három hét alatt elmúlt.
2009. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, Én is tisztában vagyok vele, hogy nem a fogzástól náthás, hanem a fogzás okozta gyulladástól legyengült immunrendszer miatt náthás. Szerintem ezt Mindenki így érti, csak sokkal egyszerűbb leírni két szóval, mert végülis, ugye, mégiscsak a fogzástól náthás, mert a fogzás az alapok.
2009. nov. 18. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!