Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 napos láz? Megfázás? Fogzás?

3 napos láz? Megfázás? Fogzás?

Figyelt kérdés
12,5 hónapos kisfiamnak jön a szemfoga, ezt tegnap este vettem észre, mert nagyon nyűgösködött. Éjszaka fél óránként ébredt, sokat sírt. Reggel 39,2 fokos láza volt, kúp után 1 órával ismét mértem, 38,5 fok. A reggeli nem nagyon csúszott, keveset hányt is. Köhögés, nátha nincs, ha játszhat, nincs gond, egyébként nyűgösködik. Most mély álomba zuhant, a dokit nem érem el telefonon. Ötlet?
2009. dec. 16. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak 17 hósan jött a szemfoga, ez volt az egyetlen idáig ami megviselte, kb ennyire mint a te babádat!

De ha lázas próbáld meg elvinni dokihoz, vagy ha eléred hívd ki, azért nézze meg!

2009. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vírus ez! Fogzástól nem lehet ilyen magas láza, max hőemelkedés. Orvoshoz kell vinned...
2009. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy 1 hete kapta meg az újinfluenza elleni védőoltást.
2009. dec. 16. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha csak láza van és hányás is, akkor vegyél normafloort, mert ez a gyógyszer pont ezekre a tünetekre van és azt add neki. Receptmenetes. Ez helyreteszi, tapasztalat. 3 gyerekes anyuka. :)
2009. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lanyomnak is mar 2x volt fogzasnal ilyen magas laza de mar lattam a fogat feheredni az inye alatt szoval biztosan tudtam hogy fogzik mert sokszor ramondjak mindenre hogy a fogzas. 3 napos laza is volt mar de az csak utolag derult ki a kiutesektol. lazcsillapitot add tovabbra is ha 2 nap mulva is ilyen magas a laza akkor irany a doki.
2009. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben felment a láza 39,6-ra is. Kezdek megijedni.
2009. dec. 16. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:
mar lement a laza?
2009. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Miután tegnap délután a hűtőfürdő után 40 fok volt a láza, elvittem orvoshoz. Vírusos mandulagyulladása van, antibiotikumot kapott, egyelőre nem javul, ma is 40,3 fok volt a hőmérséklete. Szegénykém nagyon vacakul van, de a legszebb, hogy én is elkaptam.
2009. dec. 17. 13:18
 9/9 anonim válasza:
Szia!Mi most vagyunk 7 honaposak, es most estunk at a 3 napos lazon.Meg kell mondjam elegge megijesztett, mivel eddig meg semmi betegsegunk nem volt, se laz , se magfazas.Ugy kezdodott hogy egy reggelre felment a laza 39 fole, rogton tettunk neki kupot, attol lement, majd megint fol, ejjel meg mar 40fokot mertunk a popsijaban.Eloszor azt hittuk a foga jon, mert alol mar kibujt ketto egy honapja, de hat az nem jar ilyen magas lazzal.Mondanom sem kell ejjel alig aludtunk, masnap aztan rohantunk a dokihoz, mert nem hasznalt semmi, nem akart lemenni a laza.Azt mondta hogy piros a torka,meg jon a foga is, hogy valami fertozes, es irt fel antibiotikumot.Harom napig tartott a magas laz, kozben eleg nyugos volt, nem nagyon aludt, ment a hasa, nem akart enni, aztan a negyedik nap elmult,semmi, de kijottek kicsi apro pettyek a nyakan, meg a hasan, azt hittuk allergias az antibiotikumra, de hat nem lehet hogy harom nap utan jon csak ki.Utana neztem az interneten es talatam ezt a 3 napos lazat, valami virus okozza.nekunk most masodik napja vannak pottyeink, de allitolag par nap alatt elmulnak(remeljuk).Azt is olvastam, ha jon a foga konnyeben elkaphat fertozeseket, betegsegeket, mint peldaul ez a 3honapos laz.Egyebkent minden gyerek elkapja egyszer 6ho-3 eves koraig.Remeljuk, hogy nalatok is csak errol van szo,es nem az influenza elleni oltastol vannak szovodmenyek.Ha nektek is lesznek pottyeitek, akkor biztos ettol vannak.Egyebkent nem egyforman hat monden gyerekre, van aki tobbet alszik, van aki nem tud aludni egyaltalan,de mindenkepp megviseli oket is meg minket is.Jobbulast nektek, remelm tudtam segiteni!
2010. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!