Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 3-4 hónapos a babája,...

Akinek 3-4 hónapos a babája, vagy már túl vannak rajta, segítene?

Figyelt kérdés
Nem tudom,jó-e a napirendünk 3,5 hós babámmal.Ha van egyáltalán...Este többnyire ugyanakkor fekszik le és reggel ugyanakkor kel.(éjszaka 1x-2x)Nap közben viszont 1-1,5 óránál nem bír többet ébren lenni,ezért alszik egy fél órát.Ahogy elnézem,más babája 1 órákat is lejátszik egyedül,az enyém egyedül max 10 percet,aztán foglalkoznom kell vele,majd elkezd nyűgösködni és elaltatom.Keveset van ébren egyszerre szerintetek?Keveset van el magában?Van valami teendőm?Ezen kívül nem forog,nem nézi a kezeit,viszont nyúl mindenért,megfogja,veszi a szájába.
2009. nov. 16. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Tökéletesen jól csinálod. Ha igényli az alvást, akkor had aludjon! Egyáltalán nincs keveset ébren, és neki úgy látszik igénye van arra, hogy foglalkozz vele. Nem kell neki még egyedül játszania sokat. Ha megunja a játékot, akkor játsz vele egy kicsit mást. Én sokszor vittem/viszem magammal a lányom, és vonom be a munkába, ha van kedve, de állandóan beszélek hozzá. Mesélhetsz is neki mesét, vagy oszd meg vele a gondolataidat.

10 hós baba anyukája

2009. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze,beszélek neki folyton (kivéve ha elvan egyedül,olyankor nem),hozom-viszem magammal,nézegetjük a tükröt,stb,csak félek hogy már most esetleg elrontom azzal hogy nem hagyom magára,ha nyafog,vagy sokat van ölben.
2009. nov. 16. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:
A napirendünk nekünk is változó, ilyen idősek vagyunk és nem nézi a kezét, nem nyúl tárgyakért, talán annyiba más, hogy akár 2,3 órát is alszik egyben, néha, de van amikor csak 5,10 percet. Van hogy elvan egyedül, van hogy sehol, sehogy se jó. Szerintem aludjon annyit amennyit akar, úgysem tudod ébren tartani ha álmos. Enni 6x eszik, 2,6,10, ezt kb. tartja.
2009. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, minden baba más! Az én fiam se olyan mint a nagykönyv szerint lennie kéne! Eleve hasfájós volt úgyhogy az első 3hónapban szinte rám volt nőve! Nem is lehetett letenni, nem hogy el lett volna magában! 4-hónaposan is kb 10 percet... Hagyd aludni annyit amennyi igényel, ennyi az alvásigénye és kész. Szerintem tök jól csinálod, nálunk is hasonló volt a helyzet, most meg már 11hónapos, napközben egyszer alszik, de még most sincs el egyedül órákig! Van olyan nap, hogy 5 percig se! Igényli, hogy foglalkozzam vele, játszunk, menjünk stb... Ne foglalkozz vele más babája mit tud. Forogni még ráér. Semmi teendőd nincs ezzel kapcsolatban szerintem. Figyeld meg mit igényel és aszerint tudod alakítani esetleg a napirendet.
2009. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!