Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki feltesz Babákkal...

Ha valaki feltesz Babákkal kapcsolatosan kérdést arra miért kell negatívan válaszolni, és később pedig már a szülők "egymásnak"esnek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pontosan milyen jellegű kérdésekre gondolsz? Konkrétan melyik támára a babákkal kapcsolatban?
2009. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
*Bocsánat: témára
2009. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan így akarják bizonyítani, hogy jobb szülők másoknál.
2009. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szinte eddig mindegyikben találtam ilyet.Ez elszomorít engem mert ilyenkor nem tudom kinek van "igaza".Legyen ez a tejről szó,vagy habitapi,alvás,stb...Ez tiszta őrület!Mindegy,most én mára elköszönök,megyek alukálni mert ma lefárasztott a kicsikém,amikor alszik ilyenkor van időm kicsit magammal is törődni. :)Jó éjt Minden válaszolónak!Holnap jövök. :)
2009. nov. 15. 22:24
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Hogy érted,hogy"negatívan válaszolni?"

Szerintem itt mindenki leírja a saját tapasztalatait,vagy amit Ő jónak gondol és kész.Vagy megfogadod kipróbálod vagy nem.Miért nem lehet elfogadni,hogy nem vagyunk egyformák?És miért kell lehurrogni ha valaki máshogy csinál pár dolgot?Sok kérdező csak azt hajlandó elfogadni amit ő jónak tart.De akkor minek tesz fel kérdést,miért kíváncsi mások véleményére?Egyébként meg kérdeznek itt sokszor akkora butaságokat,hogy na...

Sokan nem hiszik el amikor többgyerekes tapasztalt szülők leírják a véleményüket tapasztalataikat,hogy igazuk lenne,aztán meg amikor már jól elrontottak valamit,kialakítottak rossz szokásokat akkor meg nyafognak,hogy hogyan lehetne azon változtatni.

De mindenkinek magán ügye egyébként mit hogy csinál,nem kell ezen össze veszni.ami nem tetszik,lehet figyelmen kívül hagyni.

2009. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi köze van ennek a témához????????????
2009. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 22:23 és a 22:29-es válaszadóval is, bár látszólag tök ellentétes a válaszuk.


Sajnos ez a jelenség, amiről a kérdező ír, nemcsak a babás kérdéseknél van, hanem majdnem mindegyikben.

Itt többek között, s jó esetben a tapasztaltabb szülők leírják, náluk mi jött be. Igaz, néha kissé kioktató stílusban. Tény, hogy a szülős kérdésekben ahány gyerek/család, annyi választ lehet sokszor adni. Nincs két egyforma eset és gyerek.

A sokféle tapasztalat innen-onnan-amonnan viszont sokmindenre rámutathat. S erre jó ez az oldal. Csak, hát, rendszerint jönnek az egymást lebecsmérlő megjegyzések.... Pláne, amikor jönnek az un. szakmára hivatkozók (pl. csecsemőgondozó, védőnő...stb). Néha nekem is feláll a szőr a hátamon, milyen arrogánsan állítanak biztosra olyan dolgokat, amiket nem tapasztalatból, hanem tanulmányaikból szereztek. Mert biztosan a gyerekek 90%-ára igaz, amit tanultak, de mindig van kivétel, és ezt képtelenek befogadni, hisz nekik papírjuk van arról, hogy értenek a gyerekekhez. Nem tagadom, volt már nekem is összetűzésem néha. De van kivétel köztük is, én sem akarok általánosítani!!!


Engem ebben az egészben NEM a vita zavar, hisz az sokszor építőleg hat, nincs azzal semmi baj, hanem a pocskondiázó, szemétkedő, lenéző vagy kioktató stílus. Az viszont nagyon! S ebben tökéletesen egyetértek a kérdezővel! Erre nincs szükség, sőt sokat ront a honlap színvonalán.

2009. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért mert valaki hallott, olvasott valamit, és azt hiszi csak az a jó megoldás. Ha mást javasolsz, akkor lehurrog. Mindenki hülye, csak ő az okos.

Sok ilyen van, igen.

pL. szoptatás, csak 3 óránként lehet. Ehhez sokan mereven tartják magukat, még védőnők, orvosok is. Holott a modern szakirodalom azt mondja, hogy amikor a baba akar. De nem is kell ezt olvasni, a gyereket kell figyelni. Na, de ha itt ezt megemlítem a legtöbben leharapják a fejem.

Meg ezer ilyen példát lehetne még hozni.

2009. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ez egy internetes oldal,ahova bárki,hangsúlyozom bárki írhat.Lehet az unatkozó kamasz,vagy ideges nagymama,de lehet kötekedő anyuka is.Aki ide kérdést tesz fel,annak ezzel számolnia kell.és nem szabad ilyen érzékenynek lennünk.Olyan amilyen,nem nekünk kell vele együtt élnünk,szenvedjen tőle más.de azért értelmes kérdésekre,általában értelmes kérdés szokott jönni.csak van egy nem egyet értő valaki,aki kirobbant egy vitát,de ez a te kérdések,vagy a kapott válaszokat nem befolyásolja.mindenkinek annyit ér a tanács amennyit megfogad belőle.de megéri utánaolvasgatni,vagy szakszerű,védőnői segítséget hívni,ha fontos a kérdés.
2009. nov. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van!Igazából arra gondoltam,hogy ha vki feltesz egy kérdést(persze nem minden esetben) kap negatív választ,és ezt úgy értem,egy példával: Aki kérdez:Miért nem lehet adni tejet 1 év kor alatt?Válasz: Mert tilos,és miért akarsz ilyen korán adni a Babának,ezzel nagyon rosszat csinálsz vele,fogd már fel,hogy szopjon.Másik témából:Kérdező:(pl)Szeretném a hajam befesteni,hogyan csináljam?Válaszoló:Kenj rá zsírt,vagy meleg ollóval vágd le mielőtt bekened,könnyebb legyen "festeni".Szóval durva.Magyarul ha vki vmit kérdez legyen az negatív válasz,de normálisan,nem?Én is válaszoltam már,és normálisan.Na így már érthető ugye? :)
2009. nov. 16. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!