Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám tér el az...

Csak az én babám tér el az "átlagtól"?

Figyelt kérdés
Mostanában itt olvasgatva a válaszokat, kérdéseket arra jöttem rá, hogy mindenkinek "szuper babája" van. Már pár napos koruktól átalusszák az éjszakát, 3 hónaposan állnak, ülnek stb. Az én kislányom lassan 5 hónapos, át tud fordulni a hasára (vissza is tud, csak nem akar), kacag, fog, játszik, szeretne ülni, de nem tud, 2 hónapos kora óta alszik éjszaka, de mostanában megint felkel egyszer inni. Én örülök, hogy ilyen ügyes, csak nem tudom, amiket itt írnak, az valóban igaz? Nektek mi a véleményetek?
2008. júl. 8. 20:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Látom, sok teljesen jól fejlődő baba van, ez megnyugtató. Az utolsó válaszolónak üzenem, hogy nekem nem áll szándékomban lepontozni, hiszen mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét. Azért én a helyedben megmutatnám a babát egy gyógytornásznak, vagy ortopéd szakembernek, mert ha 3 hónaposan állt, az nem hiszem, hogy jót tett a gerincének!
2008. júl. 9. 08:19
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Hát hagyon sok eltérő választ olvastam!A babát hagyni kell ,hogy magától csináljon dolgokat nem szabad erőltetni.Nem akarok megbántani senkit,de az a 3hónapos babának még állni nem igazán sőt egyáltalán nem szabad.Minden baba a maga ütemében fejlődik és minden babának van amiben jobb mint egy másik baba.nekem van két gyerekem,de soha nem jutott eszembe,hogy más anyuka előtt dicsérjem ,hogy milyen jól fejlődnek mert tudom,hogy rosszul is érezhetti magát ha valamiben eltérő az ő bébije vagy forditva is igaz!
2008. júl. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az a pont amin valószinűleg tényleg felesleges vitatkozni. A babák annyira eltérő ütemben fejlődnek, hogy ami a nagykönyvben meg van írva az csak egy átlagolás. Valaki hamarabb jut el odáig valaki később. valaki felkel éjszak, valaki nem. Mi felnőttek sem alszunk egyformán..plvalaki alapból felkel éjszaka egyszer kétszer valaki nem..ezen annyira felesleges vitatkozni, mert csak rossz érzéseket kelt az anyukákban. Állni meg akkor tud szerintem a baba, ha magától felhúzza magát pl a kiságy mellett és magától megáll. 3 hónaposan nem tudom elképzelni, 4 hónaposan, hogy jár meg azt inkább nem is firtatnám.
2008. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szia!Ez előző válaszadó vagyok.Teljes mértékben eggyett értek veled!
2008. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket! További jó babázást!
2008. júl. 9. 12:55
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
A szuper anyukáktól már bocsánat de hányok, én nem lennék rá büszke, ha a babóm állna 2 hónaposan , ott valami baj van...sőt a gyermeknevelés környékén is baj van sok helyen szerintem, túlmisztifikálkák egyesek ezt az egészet, mindenkinek ajánlon Spock doktor obijektív könyvét, sok kismama elolvashatná...azért nem kell mindent "eldobni" ami eddig bevállt. (Herótom van attól, hogy ha nincs mellen a baba 24 órát akkor már "gyerekgyilkos" vagyok, ha hagyom sírni, szintén,és ha próbálom rendszerre szoktatni akkor is stb.).
2008. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha hányni kell tőlem, mert nem hagyom ordítani a babám és igény szerint szoptatok, csak tessék:)

Ja és nem pumpálom tele szegényt érzéstelenítőve és sorolhanám. Rajta lógott a cicimen hetekig, de megérte. Most 5 hónaposak vagyunk, de még egy korty vizet sem kapott.

[link]

2008. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Ti bolondok vagytok? Ahelyett hogy itt vezekednétek,azt az energiát fordítsátok a gyermekeitekre!!!!

A legeslegelső válaszoló vagyok,Erika.

2008. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia!Az előző válaszadónak.Felnőttek vagyunk és anyukák kulturáltabban kellene viselkedni!Ez olyan csúnya dolog,hogy nem ismerjük és nem ismered a válaszadókat és íllyen jelzőt rátenni egy idegenre.Lehet,ogy akire gondoltál nem bolondabb mint te Bocsi!!!!
2008. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!