Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám tér el az...

Csak az én babám tér el az "átlagtól"?

Figyelt kérdés
Mostanában itt olvasgatva a válaszokat, kérdéseket arra jöttem rá, hogy mindenkinek "szuper babája" van. Már pár napos koruktól átalusszák az éjszakát, 3 hónaposan állnak, ülnek stb. Az én kislányom lassan 5 hónapos, át tud fordulni a hasára (vissza is tud, csak nem akar), kacag, fog, játszik, szeretne ülni, de nem tud, 2 hónapos kora óta alszik éjszaka, de mostanában megint felkel egyszer inni. Én örülök, hogy ilyen ügyes, csak nem tudom, amiket itt írnak, az valóban igaz? Nektek mi a véleményetek?
2008. júl. 8. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ezen már én is elgondolkodtam már :) Az a baj hogy túlzunk amiatt mert a babáinkat összehasonlítsuk! Lassan ott tartunk hogyha már kibújnak akkor már azt kell mondani hogy beszélnek is már,különben átlagon aluliak vagyunk.
2008. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Én nem akarom hasonlítani más babákkal, mert szerintem az a jó, ha a saját ütemében fejlődik. Nem tudom, miért kell mindenkinek többet mondani a másiknál.
2008. júl. 8. 20:48
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egyes anyukák hajlamoska versenyt csinálni mindenből. S nem utolsó sorban boszorkány üldözést rendezni a nem szoptató anyukák ellen, vagy ha valakinek kicsit nem nagy könyv szerint nevelődik a babája. Ez persze a legnagyobb hülyeség.
2008. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Most nem leszek népszerű.... Én nem is annyira a szuperbabáktól vagyok kiakadva, hanem a szupermamáktól. Példák: szülésnél nem kér érzéstelenítést, mert minek az, ő kibírja. Tápszert még véletlenül sem ad a babájának (persze ha nem muszáj, én sem adnék). Soha nem hagyná egy percig sem sírni. Félre ne értsetek, nem az nem tetszik, hogy ő így neveli, így gondolja, csak ne nézze a másikat hülyének, mert ő másképp csinálja és ne is ítélje el. :)

Babára rátérve én még "csak" az éjszakai alvásról tudok beszélni, de közel sem alussza át a 7 hetes lányom az éjszakát, min. 1x kel, de nincs is ezzel semmi baj. Majd átalussza, ha akarja. :)

2008. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én kicsi lányom is átaludta 2 hónaposan az éjszakt. De most 5 hónaposan kínszenvedés az egész. Éjjel nappal üvölt, mert jön a foga, próbál ülni, de még nem tud, és ha nem fogom, hogy üljön akkor annyira üvölt, hogy átjött a szomszéd, hogy miért nem csinálok vele valamit, pedig kertes házban lakunk. Viszont amikor nem fáj semmije, akkor nagyon aranyos baba, meg tud fordulni, és ezzel a legbüszkébb apukájává tette a férjemet. És amikor a nyelvét nyújtogatja és köpköd, akkor tudom hogy ezen is át kell esni :-).

Én attól a választól voltam kész, hogy a babáknak 8 hónaposan jön a foguk és akkor kezdenek el fogzani. Hát az enyém 3 hónapos kora üvölt és fájlalja az ínyét. Ilyenkor én is azt hiszem valami nincs renben, de hát azok a fogak előbb-utóbb csak kinőnek majd.

És az a baba, amelyik 4 hónapos jár, hát azt is megnézném közelebbről.

2008. júl. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam eddig, hogy csak "szuper babákról" írtak volna. Én is inkább a szuper anyukákra kaptam fel a fejem. Szerintem ezzel is úgy van az ember, hogy a rosszakat elfelejtjük a jó tapasztalatok pedig élénken bennünk maradnak. Aztán szívesen megosztjuk a másikkal, mert esetleg büszkék vagyunk, nem feltétlenül elkeseríteni akarjuk a másik anyukát, hanem talán lelket önteni némejikbe, ezzel ösztönözni, hogy ez az idő is eljő. Persze vannak kivételek, de szerintem kb ez a helyzet!
2008. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Hát már én is kezdtem aggódni, de akkor befejezem.

Amúgy én sem adnék tápszert a babámnak, sosem hagyom sírni, de attól még nem vagyok szuper anyuka...

2008. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
26%
Ja és 17 órát vajúdtam érzéstelenítés nélkül, mert nem tartom jónak, több szempontból sem..
2008. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én Tapolcán laktam egy darabig, ott nem is adnak érzéstelenítőt,ami nekem is fura volt. De költözés miatt Győrben szültem, de itt sem kaptam, olyan "gyorsan " ment minden. De én azt mondom hogy ha ennyi egy szülés, akkor bármikor máskor is bevállalom. A babám nekem is "végig" alussza az éjszakát, 21-22-kor elalszik, 4-6 között kel enni, utána 8 körül megint, és ha sikerül akkor még alszik 11-ig utána. A fejét tartja, feszíti magát, ha hasra teszem, hosszú másodpercekig fennt tudja tartani a fejét. A szeme hatalmas, követi a mozgást, a hang irányába fordul, és sokat mosolyog, pár napja gagyog is. Ami nekem is fura, hisz azt hittem, egy ekkora baba eszik, alszik fürdik és néz ki a fejéből...Ehhez képest nagyon aktív és ügyes. De ettől sem a babám nem szuperbaba, sem én nem vagyok szuperanyuka, inkább őrült szerencsésnek tartom magam. A terhességem problémamentes volt, a szülés gyors és könnyű és most van egy csodás nem sírós ügyes szép babám.

Hogy ki miért túloz, nem tudom, a "magyar ember " mentalitása kicsit ilyen, hogy mindig túltenni a másikon.

De jól csinálod, ne máshoz viszonyítsd a babád, hanem magához. Mindenki másképp fejlődik, fiú is lány is, egyik lustább, másik gyorsabb.

3 hetes kislány anyukája

2008. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most én.

Nem vagyok szuper anyuka,söt szuper babám sincsen.De!!

Igen is a lányom ül 3 hónapos kora óta.Aki nem hiszi,küldök neki képet emailen.Söt áll is.A barátnöm,--akivel eggyütt is szültünk,7 óra van a 2 baba között--la´ny még nem tud ülni állni.Viszont átalussza az éjszakát,még Rebeka 3x 4x kel,pedig már 5,5 hónapos.A szülésem volt egyszerü.38 óra.30.órában kaptam gerincbe érzéstelenítést mert nem ta´gultam sem a kúptól,sem infútiótól.De szerencsére elkerültem a császárt.Ès nem mondom,hogy nem voltam hangos,de nem ordítottam.pedig pokoli volt.....

Szóval erröl ennyit,és hajrá lepontozni....

Tegnap én is írtam,ezt most ezért kommemtáltam.

2008. júl. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!