Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a 3 éves...

Hogyan szoktassam le a 3 éves kisfiamat az éjszakai teázásról?

Figyelt kérdés
Minden éjszaka kb. 1 liter teát iszik meg. Így az ágytisztaságról sem fogom tudni leszoktatni. Hajnal 4-5 körül pelluscsere, mert reggelre kifolyik.
2009. nov. 15. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Ne hari,én senkit nem akarok bántani,de minek ilyen butaságra szoktatni a gyerekeket,hogy éjjel igyanak??Aztán szegény gyereknek egy kín mire leszokik erről.Ha te felkelsz éjjelente inni, egy hét után rendszeresen arra ébredsz,hogy szomjas vagy.Nekem is van három gyerekem,de sosem ettek ittak éjszaka,és nem is értem erre miért szoktatják rá sokan feleslegesen a gyerekeiket.Nálunk mindhárom 2-3 hós korától alszik éjjel a saját szobájában a saját ágyában.

Ne adj neki inni,talán akkor nem kel fel.Jobb ötletem nincs.Bocs,hogy leírtam a véleményem,de tényleg nem értem minek rossz szokásokat kialakítani.

2009. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár nincs tapasztalatom, de én fokozatosan egyre kevesebb teát adnék.
2009. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek:nagyon sokan az éjszakai itatással váltják ki az éjszakai szoptatást,pedig a szopit elhagyják egy idő után,de az ivás megmarad.Én pont ezért nem itattam őket éjszaka,nem is kelnek inni.

Én első körben a teát lecserélném vízre,párásítanék a szobájában,próbálnám napközben többet itatni,főleg vacsora körül,aztán éjjel megpróbálnám fokozatosan csökkenteni a mennyiséget.

2009. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, mert a tápszer után eleinte még teát is ivott pár kortyot. Aztán a tápszert már nem itta, csak a teát. Mivel volt, hogy éjszaka felébresztett, hogy szomjas, mindig tettem cumisüveget az ágya mellé. Aztán ez már odáig fajult, hogy 2 cumisüvegje is volt, és még így is felébresztett néha.Én próbáltam fokozatosan. Kapott este, aztán ott hagytam éjszakára egy cumisüveget, mondván, hogy többet semmiképp nem adok. Aztán már abból az egyből kellett éjszakára is hagynia, amit estére adtam neki. Igazából nálunk akkor oldódott meg a dolog, amikor végképp elhagytuk a cumisüveget, amit pedig csak éjszaka használt, nappal sosem... Nem vagyok rá büszke, de már 4 éves volt... A kistesó mellett nem akartam ezzel is bekeményíteni, de igazából már korábban kellett volna.

Egy három éves már megérti, mit vársz tőle, más kérdés, hogy biztos eleinte ki fogja fejezni a nemtetszését.

2009. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak üzenem: Az, hogy mindenképpen rossz szokás e az éjszakai ivászat hát nem tudom. Én is megszomjazok éjszaka és akkor iszok. Ő a szopizás abbahagyása után szokott rá, csak azon aludt vissza. Mivel soha nem volt egy jó alvó, a pihenés érdekében, muszáj volt valamivel megnyugtatni. Az apja vezet így, hogy tudjon éjszaka pihenni nem hiányzott egy minden órában felsíró és ordító gyermek.
2009. nov. 18. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!