Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 9hós...

Hogy szoktassam le 9hós kislányom az éjszakai teázásról?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hósan átaludta az éjszakákat, de úgy 1,5 hónapja minden éjjel többször (5-6 esetenként 12-15 alkalommal) ébred. Nem fogadja el, ha felvesszük és próbáljuk megnyugtatni. Tol el minket magától és amíg nem kapja meg a teáját, addig csak sír és sír. A tea, egyszerű kamillatea hígan, cukor nélkül. Fél litert is megiszik egy éjszaka. Próbáltam neki sima vizet adni, mert azért annyira nem rajong, hátha így nem fogja kérni a cumit, de akkor csak még jobban sír, mert "csalódott", hogy nem azt kapta, amit várt. Azért sem értem, hogy miért tol el minket, mert napközben, ha leteszem, de felriad, akkor minden gond nélkül meg tudom nyugtatni és vissza tudom tenni. Vacsira 2,5dl tejpépet kap gyümölcsökkel, szerintem nem lehet éhes. (egyébként tápszeres a kislányom) Mit tegyek, hogy ismét átaludja az éjszakát és leszokjon a cumizásról? Játszócumit már 4 hós kora óta eldobja, tehát azt nem tudok adni neki.
2009. szept. 30. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi nyolchosak vagyunk,de nekem sikerult sima vizzel leszoktatni az ejjeli teazasrol.Csalodott volt mindig,de nem adtam teat.A negyedik ejszakan mar nem is ebredt fel.
2009. szept. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Miénk 10 hónapos, és 3 hónapja van ugyanez szóról szóra!
2009. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az enyém is addig ordít, amig nem kapja meg a teáját. Sőt! Ha elfogy 2x100 ml tea, még sír, akkor csak 100 ml tápszertől nyugszik meg. :( Valamit nagyon elrontottam... :( De mit? 7 hónapos koráig nem volt semmi gond.
2009. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Enyén 10 hónapos, ő is minimum 6x-7x ébred teázni és napközben is rengeteget iszik. Most próbálkozok én is a vízzel,mert már az evés helyett is csak teázna
2009. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hali,az enyém már 18 hós lesz de nálunk detto ugyan ez a helyzet.Én is szívesen leszoktatnám,de hogyan?Egész éjjel virittyűl meg egész nap is ,így persze alig eszik szilárd ételt.Ha tudtok jó praktikát ,várjuk!
2009. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom, nem én vagyok az egyedüli ezzel a problémával! ;) Várom a további ötleteket!
2009. szept. 30. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nahát.. Van valami 9-10 hónapos babákkal :):)

Az én kisfiam 9 hónapos és 2 hete van ez az éjszakai felkelés. A múltkor 1 óra hosszáig altatta magát, de sehogyan sem tudott aludni, csak duruzsolt. A végén adtam neki enni, utána már aludt mint a bunda.Próbáljuk későbbre tolni a vacsit, akkor is felébred ugyan 2-3 körül, de ha a cumit a szájába teszem akkor visszaalszik és legközelebb csak 7-kor ébred.

2009. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyire híg a tejpép? Arra nagyon szomjasak tudnak lenni. Én párszor próbáltam, az enyém is többször ébredt éjjel inni. Azóta vacsira megint tápszert kap, úgy csinálom, hogy 240 ml vízhez 7 kanállal teszek + 1-2 tápszeres kanál Sinlac. Így jól is lakik, nem is lesz szomjas. 6 hónapos korától adok így enni neki, azóta fél 8-tól reggel 6-ig bírja. Bár nálatok már megszokás is lehet, arról nehezebb leszoktatni, de pár éjszaka, ha kitartó leszel, biztos javulni fog a helyzet.
2009. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!