Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós babátok napja, hogy tellik?

9 hós babátok napja, hogy tellik?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt,mit adtok már neki enni,miket csinál már?Nagyon kiváncsi lennék hogyan zajlik egy 9 hós babo napja.
2009. nov. 15. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggel fél8-kor ébred, reggelire tápszert eszik (150-200ml) utána eljátszogat. Fél10 körül alszik 1,5 órát, utána gyümit eszik vagy joghurtot 80-100g-ot. Ezután megint játék, ilyenkor szoktam betenni a rúgós hintába is. Fél2 körül alvás úgy 3-ig, utána 4kor főzelék evés ha megeszi, ha nem akkor tejpép vagy túró rudi belseje vagy túrókrém. 5 körül kimegyünk egy fél órára levegőzni, majd 6kor megint alszik fél órát.Fél8-8 fürdés utána tápszer (150-200ml). Éjjel 1x szokott még enni tápszert és általában ezen kívül is ébred még 1x-2x.

Egész nap a földön van, kúszik, mászni még nem tud csak kutyázik. Egyedül nem ül még fel és nem áll fel. Sokat beszél, dedede, bababa, nenene stb... 2 foga van de felül is fehéredik már középen és alul meg meg van dagadva szinte az egész fogsoránál.

9 hós kislány

2009. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5-6 fele ébred, ekkor szopizik, majd visszaalszik 7-7.30-ig,(néha magunk mellé vesszük ilyenkor). Ébredés után peluscsere, öltözés. Játszik a kiságyban, én porszívózok, pakolászok.8 fele kimegyünk a konyhába, dolgozik az etetőszékbe, én készítem az ebédünket, ebédjét, tízóraiját.9 fele tízórai, ez simán gyümi, piskótával, túróval, joghurttal, kefír-piskótával. Utána játék, kúszik, forog, rág, most próbál mászni-hintázik, feláll , csörgőzik, egyfolytában magyaráz. 10 fele alszik, kb. 12-ig(cicin alszik el). Ebédelünk-ez főzelék husival(heti4), hallal(heti1),májjal(heti1), vagy tészta(heti1). Zöldséget mindent eszik már, kivéve bab,lencse, sárgaborsó, felesborsó, de ezeket is nemsoká próbáljuk.Ebéd után séta 1-3 óra között. Hazajövünk játszunk, 16-16.30 fele uzsi, ez ua. minta a tízórai, vagy főzi, tojássárgával, sajttal, vagy simán. Utána ismét játék, 18.18.30 fele fürcsi, cici és alszik. Éjszaka még kelünk 1-2x.
2009. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
második vagyok, még mi sem ültünk fel, de nagyon kevés kell már hozzá, 6 fogunk van.
2009. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fél hétkor ébred, utána eszik tápszert (elég keveseket eszik, 120-130 ml), utána játszik, szerencsére reggel nagyon jól elvan egyedül is egy fél órán át, van, hogy tovább is.

9 körül leteszem aludni, alszik egy-másfél órát, utána kap egy joghurtot, aztán újra játék, délben főzelék (változó mennyiségben, van, hogy nagyon jól eszik, van, hogy csak pár kanállal, de olyankor egész nap alig eszik).

Egy óra magasságára újra kifárad, akkor megint egy-másfél óra szunyóka, utána sétálunk, rossz időben idebent játszunk.

Délután tejpép, este fél nyolc-nyolc körül fürdés, és aztán alvás.


Éjjel mindig ébred három-négyszer (fogzik ezerrel, most akár tíz-tizenkétszer is).


Mászik, felül, feláll, már fél kézzel kapaszkodva is megáll stabilan, de ő mindent elég korán kezdett, viszont minden mozgásfejlődési szakaszban eléggé jól elidőzik. :-)


Múltkor egy játékba "kapaszkodva", remegő lábakkal állt egyedül. Nagyon édes volt, mert felnézett, észrevette, hogy nem kapaszkodik, és fenékre tottyant. :-)


A mi "keresztünk" a hasfájás.

Nagyon nehezen tudtuk elkezdeni, és aztán folytatni is a hozzátáplálást, nagyon sokszor fáj a pocakja, úgyhogy nehéz új ételeket bevezetni az étrendjébe. :-(

2009. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A mi napunk elég kusza néha.De most hogy irtatok,ugy gondolom túl sürün etetem meg a drágámat,és ezért nem akar enni rendessen.:(Mi is 7-8 közt ébredünk,iszik tápszert,és én 10 körül gyümit adok neki,de nem nagyon szokta elfogadni,bizonyára nem éhes még.Utánna alvás,de ez sem mindig egyforma,van mikor fél óra,van olyan is hogy másfél.Aztán 13-14 közt fözelék+husi,utánna tápszer és alvás.17 körül uzsi,általában akkor bébiételt kap.19-20 közt fürdés és tápszer kb.21-kor alvás és még éjszaka is felkel 1-2 szer enni.Egésznap mászik,feláll mindenhova,már a kis szekrényét is kipakolta.Egész nap mondja a magáét,kiabál,táncol,kukucskát játszik,a játékaival is zsokot néha játszani,de inkább pakol. Nagyon-nagyon aktiv baba.:)Szinte minden percemet leköti,akkor fözök és takaritok ha alszik,vagy ha tesó megjön a suliból.Mégegyszer köszönöm.Minden jót!
2009. nov. 15. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:

7-kor kelünk, 210 mili tápszer, majd pelus csere öltözködés. Játszik 1-2 órát én addig mosogatom mosok beágyazok stb.

10-kor tízórai 180 mili gyümölcs babapiskótával, utánna 2óra alvás közben én főzök vasalok.

12-kor kel, utánna husis főzelék 200 mili. Majd játszunk, olvasok neki, állatkás könyövet lapozgatunk, mondókázok neki, tv-zik.

3 körül elmegyünk sétálni egy órára.

4-kor uzsonnára tejpépet kap, 200 milit, utánna ha fáradt alszik fél órát, ha nem akkor játszik estig.

7 körül fürdés, majd 210 milit tápszer és alvás reggelig.


Nagyon ügyes kiscsaj. 9,6 kg 72 cm. Fél évesen felült, 7 hónaposan felállt. Kúszik mászik, bútorok mellett feláll sétál, pakol ezerrel mindent lerámol a polcokról.

Kedvence a Fisher Price golyó(k) rázza nézegeti őket, és van 3 golyó pályánk hozzá, ha bele dobom a golyókat össze szedi. Ma pedig a Kelj fel zsiráf szájába bele dobta a golyót! Fel áll mellette majd táncol :)

Van kisvonatja már be tudja indítani a kockákat amiket szállít lepakolja.

Eszik danoninot, túró rudit, nápolyit, fonott kalácsot szokam neki adni.A többi tejterméktől kiütéses sajna, mert azokban van joghurt kultúra.


Nektek hogy telik egy napotok, mit szoktatok csinálni?

2009. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!