Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik nagyon sokat a...

Miért alszik nagyon sokat a babám csak félálomban?

Figyelt kérdés
3 hetes, és ha leteszem, kb 1 órát alszik nyugodtan, csöndben. Utána jön a félalvás, nyögdécsel, kapálózik, rugdos, hörög, cuppog, szóval mindent, ami nem hagy aludni...mire felkelek, már alszik, akkor 2 perc nyugalom és megint hörgés, cuppogás...és ez megy egész éjjel. És így nem tudok aludni meleltte. De miért nem alszik nyugodtan? miért ilyen izgó mozgó álmában is?
2008. júl. 8. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Eleget evett?
2008. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom, téged nem vigasztal, de tök aranyos egy baba, ha cuppog álmában. Azt olvastam, hogy az újszülöttek a nap nagy részét, beleértve az éjszakát is félálomban töltik. Ezt csinálták az anyaméhben is. Kell egy pár hónap, mire alkalmazkodnak a külvilághoz, kb. 3 hónapos kora körül kezd kialakulni valamiféle napi menetrend (van akinél később). Nálunk mostanra kezdi úgyahogy ébredések nélkül átaludni az éjszakákat (majdnem 7 hónapos). Sajnos nincs mit tenni, át kell vészelni ezt az időszakot!
2008. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, eszik eleget, sokat gyarapodott és kerekedik rendesen, sokszor már jön vissza a száján a kaja, tehát enni eszik.

Ha még csak édesen cuppogna, azt imádnám én is, de iszonyat hangokat ad. Első napokban ugrátlunk, hogy megfullad.. most már megszoktam, hogy ezt csinálja, hogy hörög, meg stb. csak aludni nem lehet mellette..és olyan, mintha nyugtalanul aludna, nem tudom ez normális-e, más baba is ezt csinálja-e, azért érdeklődöm.

De türelmes vagoyk, szokom, és reméljük, elmúlik és alszik majd nyugodtan.

Köszönöm a válaszokat, és várom a további észrevételeket is:-)

2008. júl. 9. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a középső fiam harákolt, mint egy öregúr, rögtön megszületése után, és viszonylag sokszor volt náthás az első éveben, pedig sokatt szopott. A fül-orr gégész azt mondta, hogy nagyok a mandulái, azóta is horkol, prüszköl, most meg allergiás, és a legnagyobb fiam panaszkodik, hogy nem tud tőle aludni. Az orvos szerint elmúlik, ha kivesszük a manduláit.

Szóval nálunk csak hörgések voltak.

Érdemes lenne megkérdezni a gyerekorvosotokat!

2008. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én babám is pontosan úgy csinál. Mostmár oda juotottunk,hogy fél óránként költött fel, borzasztó fáradt voltam. Végül kitaláltuk a férjemmel,hogy ez igy nem mehet tovább és ki kell alakitanunk rendszeres étkezést , mert valószinű,hogy lusta enni, eszik egy picit, aztán mikor kicsit éhes megint sir. Úgyhogy a múlt éjjel külön szobába tettük és először 3 órát aludt, azután megettem és 2 órát aludt, közben sirt, de nem mentem hozzá.Azután megint evett és 2 órát aludt nyugodtan. Sikerült igy én is pihennem 7 órát megszakitásokkal. kicsit furcsa volt,hogy nem hallottam cuppogni, de legalább pihentem. További jó babázást, 2 hónapos kisfiú anyukája
2008. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!