Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alszik el 6. hós babátok?...

Hogy alszik el 6. hós babátok? Az enyém az én ágyamban és csak úgy ha elaltatom. Aztán már át lehet tenni (félálomban is) a saját ágyába.

Figyelt kérdés
Mikortól kellene önálló alvásra szoktatnom?
2009. nov. 23. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én picurkám cicin alszik el. a nagylányom is így aludt el, miután leszokott a ciciről(18 hósan) azután öszzebújva aludt, ma már magától is elalszik (2és fél éves, kb. 2 éves kora óta elalszik egyedül is , bár este még többnyire igényli az összebújást). Szerintem mindennek megvan a maga ideje és nem egyformák a gyerekek, kinek mire van szüksége, szerintem ezt vedd figyelembe. Ha nem gondolod úgy megrögzötten, hogy a babádnak már egyedül kell aludnia, akkor altasd úgy ahogy nektek és elésősorban neki a legjobb.

Egy 2és fél éves és egy 5 hós baba anyukája

2009. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém szopival alszik el már 19 hós, ha belealudt akkor teszem le az ágyába. Idővel majd önállóan is átszoknak az önálló alvásra úgy kétéves koruk táján érdemes megpróbálni. Persze vannak babák akik tökéletesen elalszanak egyedül is ha leteszik őket. Szerintem próbáld ki ha viszont sírdogál és teutánad vágyik akkor várj még az önálló alvásra szoktatással.


Kétgyermekes anyuka

2009. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A cicimen. Aztán beteszem az ágyába és - 99%-ban - ott alszik tovább. 1%-ban nem álmos, akkor hiába is altatnám. Kiviszem magunkhoz majd fél óra múlva sétálva-énekelve elaltatom.

Szerintem jól csinálod! Nincs semmi baj ezzel az altatási módszerrel.Ha eljön az idő, változni fog magától. Miért akarsz rajta változtatni?

2009. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már több anyuka is mondta hogy nem lesz ennek jó vége, 6 évesen is az ágyamban fog aludni ha így folytatom. Nem kell járkálni vele (szoptatni sajnos nem tudok már), simi és úgy alszik el. Még én is elég kicsinek gondolom hozzá hogy egyedül aludjon, de ha már többen is monták...Szüksége van még a közelségemre.
2009. nov. 23. 20:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5hónapos, ha tehetné a párnámmal a szájában aludna, így csak rajta, a helyemen, én meg apa helyén napközben.

Van, hogy elfárad, nyöszörög, de az anyaszagban magától elalszik, este fürdés után kedve függő.

2009. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is 6 hós és szintén altatom. Este nem, akkor leteszem és otthagyom, el is alszik. De napközben altatom. Melléfekszem a naygágyon, és simogatom. Ha így nem sikerül, akkor jön ölbe és ringatom, járkálok vele.
2009. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két tábor van. Az egyik tábor örömmel altat. Nem probléma neki.

A másik tábor a fenébe kívánja az egészet.

Kérdezd meg magadtól, hogy Neked/Nektek hogy a jó.

2009. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 éves múlt a lányom és altatjuk. Hol apával hol velem bujik össze és alszik el, úgy kerül az ágyába. Szüksége van rá, és nem veszem el tőle, hogy érezze a közelségünket. És nekünk is kell. Eddig velem aludt csak el, de tervezzük a tesót és már elkezdtük hogy apával is aludjon ha nem leszek ott majd. Hála Isten sikerül, és apa nagyon élvezi az altatást és tiszta büszke magára. És én is!

Hamarosan ki akarjuk cserélni az ágyát a véglegesre, mert ugy majd kell a picinek egyrészt, másrészt hogy ott tudjuk altatni, mert ugye a rácsos ágyba mi nem fekhetünk be, és hogy szokja.

Később majd talán nem dudolgatni fogunk neki, hanem mesét mondani, de szerintem aki mesél a gyerekének, olyan mintha altatná, nem?

2009. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!