Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csőrös poharat hány hónapos...

A csőrös poharat hány hónapos kortól lehet használni?

Figyelt kérdés
A kisbabám most 5 hónapos, és mivel kezd fogyni a tejem, a tápszert pedig nem nagyon fogadja el gyümölcslével próbálkozunk. Úgy tudom, nagyon ajánlják, hogy kanalazgatva etessük a babát. Igen ám, de a kismanó amint a szájába teszem a kanalat és a torkához ér a fincsi lé elkezd gurgulázni. Nagyon élvezi, csak az a gond, hogy így a fele visszajön. Mindenesetre látom rajta, hogy izlik neki, tehát nem visszaköpi. Arra gondoltam, hogy láttam ilyen csőrös poharat, csak félek, hogy az ilyen pici babának még nagyon gyorsan adagolja a lét. Vagy ezt erre találták ki? Tudna valaki segíteni?
2008. júl. 8. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, a csőrös pohárból nem igazán folyik a víz, hanem csöpög. Egy kicsit azt is kell szívnia a babának. Bár lehet, hogy még azt is amit kiszívott, vissza tudná gurgulázni... Én azért kezdtem el a csőrös poharat használni, mert a cumisüveggel csak szórakozott, nem igazán tudott belőle inni. Kb. 6,5 hónapos korában.
2008. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Csőrös pohár ha nincs jól beállítva zubog. Nem jó poharazzatok inkább ha nem akar kanalzni. Egyébként meg aki csőrös pohárból tanul meg először inni nehéz leszoktatni és árt a fogainak is.
2008. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekeim mind csőrös pohárból tanultak meg inni, és szerencsére simán ment a rendes pohárból való ivás is, és a fogaik is teljesen épek. A rossz fogak a cukros löttyöktől alakulnak ki, a csőrös pohárból megivott víztől nehezen.
2008. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon is akar kanalazni, csak közben rájött, hogy milyen klassz mulatság a gyümölcslével gargalizálni. Pohárból tud már ilyen korban inni?
2008. júl. 8. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tartod neki a poharat, akkor már tud inni, persze nem olyan ügyesen, mint egy pár éves gyerek.
2008. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!