Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha mondjuk...

Mit csináljak, ha mondjuk este 8 és 9 között szeretném a babám fürdetését? Keltsem fel akkor is, ha alszik?

Figyelt kérdés
Igény szerint szopizik, így van, amikor csak később ébred, 10 körül vagy jóval korábban, 6 fele. Nincs szívem felverni az álmából. Amúgy a rendszer mindig ugyanaz: felébred, szopi, fürdés, kis babusgatás, alvás. Csak jó volna, ha nagyjából azonos időben lenne a fürdés. Legalábbis mindehol ezt olvasom...
2008. júl. 8. 12:26
 1/7 A kérdező kommentje:
lemaradt, h 5 hetesek vagyunk :-)
2008. júl. 8. 12:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Én alapvetően mindent igény szerint csinálok, nem vagyok híve a felkeltésnek, de az esti fürcsi és utána a kajcsi az egyetlen dolog, amikor ragaszkodom ahhoz, hogy kb. fél 9-kor kezdjünk neki. Így hamar megszokja, hogy utána alvás van. Rendszer van benne. Nekem már kb. 2 hete az esti kaja után rögtön vagy nagyon kevés dajkálás után bealszik és nem is ébred fel hajnali 2 óráig kb.
2008. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ideig sikerült pontosan mindig 8-kor fürödni, de ha látom hogy nagyon nyügös és már nem akarom elaltatni fürdetésig akkor hamarabb megfürdetem 7-1/2 8 körül.
2008. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én este hét és fél kilenc között szoktam fürdetni, mikor hogy jön ki a lépés. Előfordult, hogy egész nap nem aludt, és este 7-kor a szopinál úgy bealudt, hogy hiába próbáltam kíméletesen keltegetni, egyszerűen nem szándékozott felébredni. Én fogtam, és lefektettem aludni. Ugyanúgy reggel kelt, mint máskor. Szóval nem borult fel a rendszer. Mi azért nem tudunk pontban mindig ugyanakkor fürdetni, mert igény szerinti szoptatás van, és ez nem teszi lehetővé a szigorú időpontokhoz való ragaszkodást. Én azt vettem észre, hogy inkább csak az a fontos, a sorrendet tartsátok, így már ő is fogja tudni, hogy fürcsi után hami, utána pedig alvás. A fenti eset persze csak kivétel volt, ettől még a rendszer nem borul össze. Úgyhogy szerintem ne ébreszd fel a fürcsi miatt.
2008. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!pl.el lehet húzni az időt ha fürdés előtt leöltöszteted (ne legyen rajta semmi)szeretnek a babák pucéroskodni.
2008. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 18 -kor fürdetem, és utánna egy kis szopizás. 19:30 körül már alszik mint a bunda. Elsö ébredés hajnali 4-5 között! 10 hetes baba
2008. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A gond egyébként abból van, h két szopi között eltelik 4 óra. És ha pl. 6-kor eszünk, 10-ig nem ébred fel. A fürcsinél apu is ott van és nem mindig ér korán haza, de 10 után fürödni meg megint nem jó, mert reggel neki ugye meló és időben kellene kelni. Meg ugye előbb szopi, így a fürcsi 10,30 körülre tolódik. Plusz a nagy melegben jobb este sétálni.

Szóval ezért kérdem, kinél mi vált be.

2008. júl. 8. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!