Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rosszul etetem a...

Szerintetek rosszul etetem a 13,5 hos lanyomat?

Figyelt kérdés
ebedre kulon fozok neki mert a mi eteleinkbol nem eszik csak egy kicsit par falatot (ami nem laktatja).ez 13 orakkor van 16 vagy 17 orakkor kap alma puret kekszel.egesz 19-20 oraig kap ezt azt ropistb na meg falatozgat a mi kajankbol ami epp van. este kapott eddig mindig rizset hussal.(de ugy veszem eszre hogy mar nem akarja megenni sot van hogy oklondozik tole) de akkor mit adjak vacsorara hogy jol lakjon? Segitsetek ti hogy etetitek mit adtok es mikor babatoknak ? Nagyon ketsegbe vagyok esva a tegnap este sem evett csak egy szelet szilva lekvaros kenyeret na meg egy par szem zoldseget a levesbol.
2009. nov. 13. 16:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni hogy 22-23 orakkor meg iszik tapszert 180 ml. es reggel is ebredes utan .
2009. nov. 13. 16:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A kislányom, igaz ő 18 hónapos lesz 19-én, de egy éves kora óta van így kialakítva az étkezése:

7-8-9 órakor reggeli 1,5 dl tej, vagy kakaó, egy szelet kenyér vaj és felvágott, vagy banán.

Tízóra ha 9-kor kell akkor kimarad, de amúgy szintén gyümölcs, vagy pogácsa, esetleg süti.

11-12 óra ebéd 2,5 dl főzelék a mi kajánkból hol mixelve, hol darabosan. Plusz még ha kíván akkor még valamit.

15-16 óra uzsonna gyümölcs, lekváros kenyér, joghurt, vagy valami ami éppen van itthon.

17 órakor a vacsinkból kap egy szelet kenyeret és felvágottat.

20-21-kor az Ő vacsija pici tejpép ami 3 kanál tejpép por és annyi tej, hogy jó folyós legyen és 1,5 dl tej vagy kakaó.

Üdv egy 17 hónapos anyuka aki 17 hetes kismama is.

2009. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom, aki szintén 19-én lesz másfél éves :)

7-8 körül kel, utána tápszert iszik még, 9 órakor eszik valamilyen felvágottas kenyeret (sonkás, sajtos, májkrémes, vajas kalács, esetleg péksüti) ezután lecsúszik egy banán. Ebédelni fél 2-2-kor szokott az alvása után általában többnyire amit mi eszünk, ha épp nincs olyan, akkor főzeléket. Uzsira sokszor eszik reszelt almát keksszel (főleg zabpelyhes keksszel), mert nagyon szereti, de próbálom változatosan, van, amikor vajas kalácsot, gyümölcsrizst, illetve túrós pitét ilyesmiket. Ezután lefekvéskor (9 óra) már csak tápszert iszik. Tök jól fejlődik, ha nem kell már neki, kiköpi. Szerintem Te sem eteted rosszul. Miért nem eszi a ti kajátokat? Nem ízlik vagy nem mered még nagyon adni? Szerintem ha ízlik, akkor bátran adhatod!

2009. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 13,5 hónapos.

Ebédre Ő sem nagyon eszi meg a mi kajánkat, ezért mindig csinálok neki valamilyen főzeléket. 16-17 óra körül kap gyümölcsöt keksszel, vagy joghurtot, vagy túrókrémet, ezeket szintén keksszel. 19 óra körül van vacsora. Kenyeret kap valamivel: májkrémmel, vajjal-sajttal, vajjal-felvágottal, vajkrémmel, krémsajttal...

Fürdés után még megszoptatom.

Szerintem uzsonna és vacsora között ne adj neki nasit, mert akkor nem fog rendesen enni.

2009. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hónapos, ő ezt eszi:

Reggelire kenyérkatonákat az általam készített májkrémmel, vajjal, vagy tojásrántottával, alkalmanként tejpépet, és mindig iszik 1.5 dl tejet hozzá.

Ebédre azt kapja, amit mi, ha főzeléket eszünk (persze összenyomkodva, ha szükséges), vagy külön főzök neki husival, ha mi mást eszünk. a levesből rendesen kap, tésztát, levet és zöldségeket is.

Uzsonnára vagy joghurtot kap (100 ml), vagy gyümölcsöt (200 ml).

Vacsira többnyire főzeléket husival, vagy esetleg tejpépet. Mindig iszik ilyenkor is 1.5 dl tejet.


Napközben nassol kekszet, vagy kiflit (sétáláskor, pl).

Bolti bébiételből a hipp-es paradicsomos tésztásokat (pl spagetti)nagyon szereti, így ebédre/vacsira néha azt is adok.

2009. nov. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nagyon szepen koszonom mindenkinek hogy irtatok. Most muszaj azt mondanom hogy mar nem is akar enni nem ,hogy ahogy leirtam :((. Nem beteg nincs semmi baja ejjel alszik,tapszerjet megissza reggel este. De miert nem eszik fott etelt mar nem eszi csak a makaronit,meg lekvaros kenyeret, vajas sajtos dolgokat, joghurtot meg kiflit. meg fogok irni de mar szetszedte itt korulottem a dolgokat a lanyom.
2009. nov. 19. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!