Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák tudtok nekem segíteni?

Anyukák tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom. Kb. két hete minden éjszaka felkel 4x-5x. És fent van fél órákat is néha. Már alig bírom.

Mi lehet a baja? Eddig nagyon szépen aludt. 1x kelt, azt még féllábon is kibírja az ember, de két hete rémálom minden éjszaka.

Ötletek? Tippek? Vélemények?


2009. nov. 13. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem a foga jön? Mert nálunk is ez miatt borult fel a rendszer.
2009. nov. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

szia,


Az én fiam is csinálja ezt néha, ő is 11 hónapos. Én betettem magunk közé az ágyba, így előbb utóbb visszaaludt, ekkor ha én mlg fenn voltam visszavittem az ágyába, vagy aludt velünk reggelig. Tudom nem ez a legjobb megoldás, de ez nálunk működik.

2009. nov. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A foga nem jön, megnéztem. Közénk nem akarom tenni, mert akkor az apját gyenteli, tépi:-) Így ő s tud aludni. (Sokat dolgozik). Így hát csak velem marad, sétálunk. De akkor meg nézelődik. Pici kora óta a sötétséghez szoktattam éjszaka. Ha felkelek, akkor sem kapcsolok villanyt, még írányfény sincs. Remélem nem cseréli fel a nappalt az éjszakával. Ma reggel 4 után ébredtünk, kimentem vele a nappaliba, ott van egy hinta felszerelve, hintázni akart, nem volt álmos, utána az összes játékával játszottunk, majd apa elment félhétkor dolgozni, ő meg álmos lett. Most alszik. De így az egész napunk felborul. Eddig aolyan jó volt:-)
2009. nov. 13. 07:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, az első vagyok, nálunk a gyerekszobában van egy matrac, már gondolkodtam azon, hogy ha felébred én se viszem be mellénk hanem én megyek a matracra vele, hogy apa is tudjon aludni.
2009. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kötözködni akarok, csak jó tanács: ha éjszaka felkel és te szórakoztatod, akkor tuti, hogy előbb-utóbb felcseréli a nappalt az éjszakával. Idáig megszokta, hogy alvásidőben sötét van és nyugalom, játszás-időben pedig fény és játék. Ha összekevered te magad is (azzal, hogy éjszaka hintáztatod), akkor ő is összekeveredik. Nagyon jól csináltad idáig, hogy nem kapcsoltál semmi fényt, próbáld valahogy visszaaltatni. Valahogy oldjátok meg, hogy apa is tudjon pihenni, de az is nagyon fontos, hogy te is tudj pihenni! Ha más nem lehetséges, pokrócokat teríts le a földre és ott bújjatok össze a babával.

Nem változott meg mostanában valami amitől elkezdte ezt? Új étel bevezetése, esti rituálé megváltozása? Valami családi összezördülés? Egyébként nem nyugtalanabb? Lehet, hogy több lett a mozgásigénye - mostanában nem mentek annyit sétálni, játszótérre? Csak ötletelek...

Mi a gyerekszobában (is) teregetünk, a lányomat "megviselte", amikor öblítőt váltottunk, egész éjjel fel-felkelt, nappal is nyugtalanul aludt a szobájában - ilyenekre is gondolni kell :)

Próbáltál levendulát használni? Fürdetőben, testápolóban is lehet kapni vagy illóolajat párologtatni, segít megnyugodni, ellazulni.

2009. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszönöm a tanácsokat. Nem sértő egyáltalán. Csak ma hajnalban már olyan fáradt voltam, hogy beadtam a derekam a hintára.

Nagyon jókat írtál. Semmi változás sincs, talán a mozgásigény...de úgy érzem azért nem alszik, mert fél, hogy lemarad valamiről, ami körülötte zajlik.

Reggel fél 9-kor felkeltettem, mert félek az átállástól. Most fél 1-kor szépen elaludt magától.

Ha alszik 2-2,5 órát, az jó lenne, mert akkor már csak este fog aludni.

Remélem sikerül visszaállítani.

Hát ez van! Nem vagyok szuperanyu:-) Hála égnek!

2009. nov. 13. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!