Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak akkor hajlando enni a...

Csak akkor hajlando enni a lanyom, ha elterelem a figyelmet, hogyan szoktassam le rola? Vagy inkabb en szokjak hozza a helyzethez, mert erzem mar neha hogy elrobbanok? Meddig tarthat ez?

Figyelt kérdés

Ha nem babral valamivel nem hajlando kinyitni a szajat. Akarmilyen ehes legyen, az elso 5 kanal utan, mar kapkodja, forgatja el a fejet es nyulkal minden utan, csakhogy kikerulje a kanalat.

Nagyon gaz, mert igy neha tobb mint 30 percig is elhuzodik egy eves. Mar azt sem tudom sokszor h mit adjak a kezeibe hogy lekosse.

1 eves lesz 2 het mulva, meg nem tud enni egyedul kanalas kajat, csak csipegetni.

Nem hiszem hogy az etvagyaval lenne valami, mert amugy eszik eleget, csak be kell lopni az etelt bele. Meg a desszertnek is forgolodik, pedig imadja a nyalanksagot (de ki nem szereti?).


2009. nov. 12. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szia, a miénk is egy éves lesz, és csak úgy eszik, ha a kezébe adok két másik kanalat. azokkal elcsörömpöl, közben belopom a kaját a szájába. ja, és közben hatszázszor elhajítja őket, és adom neki vissza.
2009. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hasonló problémánk van nekünk is. Ha van műsor, semmi gond. Ha nincs, ajjaj! És még akkor önállóan is kéne enni.

A tévés etetésre semmiképp se szoktasd.

A matatás még elmegy.

Megfigyeltem, ha állandóan beszélek hozzá, vagy énekelek,az a legjobb. De akkor én mikor eszem?

2009. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha így folytatjátok,akkor még 2-3 évesen sem fog rendesen enni.Az unokahugoméknál még énelektek is neki,csak higy egyen,persze sikertelenül.

Azután egyszer úgy alakult,hogy eljöttek néhány napra látogatóba,a szülőknek el kellett menniük egész délutánra.A gyerekek velünk ettek.Az enyémek rendese, a vendég kezdte a cirkuszt.Rászóltam,hogy egyen rendesen,de nem használt.MOndtam neki,látom nem vagy éhes,kivittem és megmosdattam.Hisztizett egy sort,de nem törődtem vele.Uzsonnáig csak inni kapott.Uzsonnako elé tettem az eédjét,amikor megint rendetenkedett,újra kivittem az asztaltól.Este csodálatos módon tudott rendesen enni.Nem ártott meg neki a kis éhezés.Másnap délben újra kezdte a cirkuszt, ( az anyuka a közelben volt,amíg ki nem küldtem )de harmadik nap már nem volt vele semmi baj.

Otthon is követték a példámat,és pár nap után otthon is rendesen evett.

2009. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15 hónapos múlt a fiam, ugyanez van nálunk is. Kell valami a kezébe (kanál, kisautó, hűtőmágnes, stb,) különben nem eszik. ezek szerint ez korosztályi sajátosság... Azért jó olvasni, hogy nem csak mi kínlódunk így:)
2009. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

hat en pici kora ota "szaladgalva" eszek.

mondhatni hogy annak ellenere hogy itthon vagyok rendesen ehezem neha es meg legyen tejem rendesen... honnan?

amikor o eszik en nem ehetek, mert azzal foglalkozik hogy mi van a tanyeromon es persze nem is minden neki valo meg, meg ha enekelek, meselek akkor amugy sem mukodne.

Amikor alszik akkor eszek, de keveset alszik nagyon nappal. :((

2009. nov. 12. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hozzád kéne küldenem egy hétre?

Nem tudok hozzá kegyetlen lenni, főleg,hogy az evése miatt már kórházban is kikötöttünk, régi keletű a probléma és nem biztos,hogy így kéne orvosolni. A közösség pedig biztos megoldás lenne.

2009. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát bevallom, én még nem erőltetem az egy évesemnél az önálló evést. Én még nem adtam neki külön kanalat evésre, úgyis csak pacsmagolna. A szendvics-katonákat is inkább piszkálja, és ledobja, de nem a szájához viszi. Ráér még az önálló evés, én úgy gondolom. :)
2009. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Önálló evés ráér, csak mi már 2 évesek múltunk. 6 falatig megy önállóan.
2009. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

en is probaltam az eheztetest, de akkor is csak max 5 kanal erejeig volt hajlando egyuttmukodni.

1 evesen, nem is csoda, hogy nem erdekli az eves, annyi mindent fel kell fedezni meg... (de engem ez nem vigasztal!)


Mint barmelyik anyuka en sem szeretnem elkapatni es a lakas barmelyik reszen etetni, aztan szaladgalni utana a kanallal...

2009. nov. 12. 22:16
 10/13 A kérdező kommentje:
ami erdekes meg, hogy barmit, szinte barmennyit adhatok kezzel azt elfogadja szivesen,. de hogy adjak neki levest, tejpepet kezzel? szo sem lehet rola.
2009. nov. 12. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!