Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy baj, ha egy 10...

Nagyon nagy baj, ha egy 10 hónapos kislány fő tápláléka a tápszer és ezen kivűl semmi mást nem eszik meg? Se gyümölcs, se zöldség, se hús se tejpép.

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne rávenni hogy egyen?
2009. nov. 12. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem akarok kritikai hangot megütni, de igen, az elég nagy baj. Nekem 5 hónapos kora óta ismerkedik a gyümikkel, zöldségekkel, és az első 3 kanáltól mára eljutottunk addig, hogy repetázik is.Muszáj erőltetni. Ha sír, sír. De ha éhes, előbb utóbb rá fog fanyalodni. Esetleg azzal is próbálkozhatsz, hogy keksz-szel vagy sinlac-cal dúsítod be a pépet, hogy édesebb legyen.Azt általában jobban csípik a babák!

2009. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez bizony baj.

Mikor kezdtétek a kóstoltatást?

Hogyan?

Mivel?

Hogy húzódott el idáig ez az egész?

Írj,aztán még megírom mit tudnál tenni.


Elöljáróban annyit,hogy mi is 5 hósan kezdtük el, akkro még úgy hogy heti 1-2 alkalommal kapott pár kanállal valamiből,nem azért hogy jól lakjon,hanem hogy megismerje az ízeket, és rájöjjön, nem csak a tápszer létezik.

Aztán voltak olyankor, főleg a savanykásabbak, amiket fintorogva köpött ki, de mondjuk aztán az 5. vagy 10. kanál után már tátotta a száját.

A babák eléggé szeretik a megszokott dolgaikat, nem csak az ételek tekintetében,és ha nem "erőlteted", akkor nem fog mást enni.

Csinálhatsz magad is pépeket, gyümölcsből vagy zöldségből, igazán nem kell sok.De a boltok polcai is hemzsegnek a különféle bébiételektől és vízzel összekevverhető pépporoktól, ízesített is van, biztos lenne olyan amit szeretne.


1 éves korára lenne célszerű oda jutnotok, hogy napi 2x egyen max tápot, reggel és este, közötte pedig mindig valami mást, változatosan.

Der ehez az kell,hogy normál mennyiségeket egyen mindenféle egyéb táplálékból, amihez pedig hozzá kell szoktatni a kis gyomrát és bélrendszerét. Nem lehet egyik napról a másikra.

Remélem segítettem, írj még ha gondolod.

2009. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Az előttem írónak bizony igaza van. Az azért merőben más,ha a te tejed itta volna tíz hónapig. Tápi esetén meg kell kezdeni időben a hozzátáplálást. Ne keseredj el, sosem késő! Csak legyél sokkal határozottabb! Reggel mehet a tápi, aztán várj négy órát legalább,hogy éhes legyen. Akkor jöhet a gyümi,nem árt bele a babapiskóta vagy sinlac, ezek tényleg édesítik. Ha pár kanállal evett,akkor annyit evett, kész. Ha nem sír éhen,akkor csak folyadékot adj rá,ha ordít,mert éhes,akkor én sosem éheztettem,adtam rá tápit 150 g-ot. Aztán egyre több egyéb kaját megevett,majd a végén elmaradt a tápi napközben. Másnap mehet a következő étkezés főzivel ugyanígy. Fog az menni,csak tűzz ki a célt,és ragaszkodj hozzá!
2009. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem az én kislányom, hanem a barátnőm kislánya. És tényleg semmit nem akar megenni. A barátnőm, úgy tuszkolja bele a joghurtot is hogy mászik utána. Persze a kislány szorítja a száját, de ő meg erőlteti. Én mondtam neki, hogy ne erőltesse, de őt meg idegesíti, hogy nem eszik meg semmit. Próbálták már, hogy nem ad neki tejet sem, de akkor nem eszik semmit. Nem tudom miért lett ez így??

Várok még pár ötlete, hátha így tudok rajta segíteni.

2009. nov. 12. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 1 éves koromig csak és kizárólag tápszert voltam hajlandó enni,és még élek.Ez hülyeség. Az ilyen gyerekek általában tápszereznek,majd azonnal áttérnek a normál táplálékra,amit a szülei esznek. Egyik nap odamentem anyuékhoz,akik sült csirkét ettek,és magamba toltam egy egész combot.Onnantól kezdve nem ettem meg a tápszert...
2009. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 11 hónapos múlt, napi 3-szor kap tápszert, 2-szer rendes ételt. Ennek fordítva kellene lenni, már 3-szor kéne rendesen ennie, nem tápszert. Én képtelen vagyok rá, egyszerűen nem akarja. Már próbáltam mindent, de ez így van.

A védőnő csesztet ezzel, engem nem érdekel.

A babám teljesen jól van, köszöni szépen, egészséges, jó nagy baba, mindig mosolyog, nyugodtan alszik, stb... Még egyszer sem volt beteg, még csak megfázva sem.

Majd amikor eljön az ideje, akkor a középső tápszer is lecserélődik rendes ételre. Majd ezt ő tudja :) Addig én néha megpróbálom. Nem erőltetem, mert akkor egy életre megutálja az evést. Így nem fog maradni, az érettségi vacsoráján tuti nem tápszert fog enni.


Én nem aggódnék ezen a kislányon sem, amennyiben persze jól van, egészséges, stb...

2009. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!