Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kóstoltattok...

Mennyi ideig kóstoltattok babátokkal egy-egy új gyümölcsöt, zöldséget?

Figyelt kérdés
Tudom, fontos a fokozatosság, de mi van ha a fiamnak nem elég elsőre sem 1-2 kanál, mert ízlik neki(alma, barack)? És ha másnap már egy fél majd egész adagot megeszik az nagy baj? Nem vettem észre se allergiát sem széklet problémákat. Láthatóan imádja az új ízeket, boldogan nyammogja őket.
2009. nov. 12. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt amit csak egy napig kóstolt, majd ette boldogan a "nagy" adagot, de volt amit 3-4napig és csak utána ette a nagyobbat. Attól függ mennyire jön be neki az íze. Almát pl imádta, banánt nem. A céklát szintén szerette, már első kóstolásnál megevett egy jó adagot, a zöldborsót meg 4napig kóstolta, de még most sem szereti... Ha nincs baja tőle, egye csak nyugodtan, örülj neki hogy ilyen jól fogadja az új ízeket :o)
2009. nov. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugodtam. Mert nagyon jó ízűen eszi őket, már elsőre is! A szeme se rezzen az új ízektől! :D Nem is hittem volna :)
2009. nov. 12. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogyha ilyen jól eszik.

Igazából az allergia miatt szokták azt mondani, hogy először csak keveset, és pár napig csak ugyanazt, mert nem biztos hogy azonnal kijön az allergia tünete, és akkor aztán nem fogod tudni,hogy vajon a sokféléből melyiktől van.

De azért ezt én sem tartottam be ennyire szigorúan, bár nekem nem sokat eszik meg a gyümölcsből és zöldségből. Kislányom inkább a tejpépet/rizspépet szereti.

2009. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!