Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha cumisüvegből adom a babáimn...

Ha cumisüvegből adom a babáimnak a pépeket, az miért ronthatja el a fogukat? Főleg, hogy még nem bújt ki nekik.

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki belém kötne, miért nem kanalazunk,azért mert hármasikreim vannak. Ha így sem érti, miért, akkor inkább ne válaszoljon. Köszönöm szépen.
2009. nov. 11. 18:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy kérdés: ha hígítom vízzel a pépeket, akkor az folyadékbevitelnek számít? Mert egyszerűen nem akarnak inni, már mindent kipróbáltam. Vizet, teát, gyümölcsitalt, gyümilevet, ezeket hígitva, hidegen, melegen. Alig megy le egy nap 15-20 ml. Tápszert persze isznak, de most már hogy eszük a pépeket kellene plusz folyadékot is inniuk nem?
2009. nov. 11. 18:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem nagy ivó.Amióta kevesebb tápot eszik kicsit több folyadékot iszik(kb 100-120 ml) Ő is elég válogatós ezért csak vizet kap és kész,az mindig bejön.A cumi(gumi,szilikon) felerősíti a szénhidrátok (a gyümilében.... lévő cukor)fogzománc romboló hatását.Ezért nem ajánlják a pépek cumiból való adását és az innivaló megnyugtatásra való használatát.
2009. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
NEM az rontja el, hanem ha rászokik arra,h mindig a szájában van.Te is láttál már olyan gyerkőcöket,akik úgy rohangálnak,h az üveg lóg a szájukból...a nagyobbik fiam 3 évesen is az esti és reggeli kakaóját üvegből itta.Maholnap 18 éves lesz,és 1 tömött foga sincs!A kicsi 17 hós,szintén üvegezik,de egyáltalán nem gond számomra.
2009. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor végül is nem baj, ha cumiból adom, csak ne szokjanak rá. Hát erre nem is fognak, kapnak akkor inkább cumit. De azt sose értettem, hogy a cumisüveget egyáltalán miért találják jónak a babák, hisz nehéz is. Akkor már inkább a cumi. Csak gondolom arra is figyelni kell, hogy a cumi se legyen gyümölcsleves vagy ilyesmi. Mert az rátapadhat. Vagy nem jól gondolom?

2009. nov. 11. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.Csak vízzel mosd le a cumit+arra is figyelj(sztem undorító is),hogy a kanalát,cumiját stb.. ne nyald meg,mert a szádban lévő fogszuvasodást okozó baktériumokat átjuttatod a szájába.
2009. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!