Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a 4 hónapos...

Mit tegyek, hogy a 4 hónapos csecsemőmnél ne legyen az altatás mumus?

Figyelt kérdés
tanácstalan vagyok. már mindent kipróbáltam, hogy az altatás ne legyen este 3-4 órán keresztül tartó nappal meg 2 órás. mindig megfogadom nem hagyom sírni, de mire mihelyt beteszem a kiságyba felriad, pedig még a levegővételt is visszatartom. és sírni kezd. megint elaltatom, és kezdődik elölről. kiságyba akartam altatni, de nem ment, ott ringattam, simogattam...annál jobban sírt. hagytam sírni 2 órán át, közben kínáltam cicivel hátha elfárad, nem jött be. utána vigasztalhatatlan volt, és nyugtalan. szinte majdnem minden alkalommal sír elalváskor, nem akarom pedig, mert nem akarom, hogy rossz élménye legyen, de egy darabig van türelmem, de a 3. óránál elfáradok, és hagynom kell sírni, én meg a másik szobában sírok. mit tegyek? teljes tanácstalan vagyok. napközben hajlamos vagyok feladni és kiviszem a babakocsiba, de nem lehet mindig kinn.
2009. nov. 11. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom nem a leghelyesebb megoldàs,de altasd magad mellett.Én is igy csinàltam,azota nyugodt.Ha mélyen alszik,akkor àteheted a kisàgyàba.
2009. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor leteszed aludni,még nem elég fáradt. Az énkisfiam i négy hónapos,három hónapos kráig így volt nálunkis. Aztán rájödtem,hogy ez a baj, így mst mártdom,hogy kb. 2 óránként álmosodik el,ilyekor ha leteszem 1 perc múlva sírás nélkül elalszik.
2009. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Az en kisfiam nagyon sokaig mellettem aludt. A kisagya ott volt a mienk mellett, es ha mar elaludt, beletettem a helyere.

Inkabb vedd magad melle es olvassal, vagy pihenjel te is, minthogy naponta 3-4 orat elpazarolsz feleslegesen. Ennek semmi ertelme nincs, amit te csinalsz. A baba nem ugy mukodik, hogy eszik, iszik, alszik, tisztaba teszed idore...stb. ilyen nincs, akarmennyire is ez lenne a legegyszerubb megoldas! Rengeteg turelem kell hozzajuk.

Szerintem tedd magad melle, aztan majd ott jokat fog aludni, legyel hozza turelmes! Ne sirjon se te, se o. Kinek jo ez igy? Es a ferjed mit szol hozza? O hogy birja ezt idegileg?

Amugy pedig nem ehes a babad???

2009. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Szegénykém, teljesen átérzem, nálunk is volt ilyen időszak nemrég az óraátállításkor, most 3,5 hós a fiam. Úgy néz ki a fogacskája is jön. Egyébként azt tapasztaltam ,ha apa is itthon van, egész nap foglalkozunk a gyerekkel, plussz séta, vagy vendégek jönnek, akkor úgy elfárad, hogy hang nélkül elalszik, sőt akár végig is alussza az éjszakát. Persze az ilyen ronda napok, amikor be vagyunk zárva egész nap az eső miatt nehezebb, próbálok mindent gyorsan elvégezni amikor alszik, aztán önfeledten játszunk, közben figyelem nagyon a jelzéseit, ha kakilt, vagy cuppog vagy ásítozik és próbálok hamar reagálni. Egyébként az én fiam is nagyon sírós, nemsokáig van el egymagában. Sőt minden elalvás előtt sír, csak nem minedegy mennyit. Ha túl fáradt, attól is tud nagyon nyűgös lenni. Meg az is köztudott, hogy a babák nagyon megérzik az anyjuk hangulatát. Nem vagy feszültebb az utóbbi időben? Azt nem írtad, mióta tart ez a helyzet, esetleg jön a foga stb.
2009. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
6 hetes kora óta megy így. ha kifárasztom, séta, vendégek, kevés alvás sok játék, azt érem el vele,hogy még később alszik el. érzem magamon hogy feszült vagyok de ez az oka. ha ásít, próbálom rögtön elaltatni, nem megy. ma pl. 5 percet se aludt, de nagyon nyűgös volt, mert hulla fáradt. a férjem, nem szól semmit, mert este nem hagyom sírni, csak beülök a baba szobájába, és negyed 8 tól kb. fél 12 ig ott vagyok, mert akkor alszik el. már kipróbáltam, hogy játszok vele 10 ig, de nem jött be, mert segélykérően sír, hogy altassam el.
2009. nov. 11. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Aludjatok együtt. Különben zombi leszel.

Nálunk ez 3,5 hónaposan kezdődött, most 5 hónapos a lányom és már javul a helyzet, de gyakran felriad.

De rájöttem: fogzik.

Ja, ha éjjel felriad próbáld így:

1) kínáld cicivel, azon nekem visszaaludt.

Ha túl sokat ébred, akkor

2) csak amikor enne éjjel, akkor kínáld cicivel, amúgy babavíz cumisüvegből, mielőtt teljesen felébredne

3) ezután cumi a szájába és húzd a melledhez. Kicsit átvered, de elalszik.


Az elaltatást én úgy csinálom, hogy a hasamra teszem (én is lefekszem), és rázom a kezemmel a popsiját. Kicsit kiabál,esetleg kell a cumi, de 10 perc alatt elalszik. Utána legurítom oldalra nagyon finoman és betakarom. Csak ehhez elő kell készíteni a helyét előtte.

Nappal tedd pihenőszékbe esetleg, nekem ennek a helye a konyhaasztalon van.De nappal is a hasamon alszik el sokszor, érdekes, ha máshol vagyunk gond nélkül alszik el kocsiban, hordozóban, karomban, vállamon...

A hason elaltatás nagy előnye egyébként, hogy apa is tudja alkalmazni.


Remélem segítettem.

2009. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!