Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási tapasztalatok...

Hozzátáplálási tapasztalatok (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

-Tudom, hogy több napig kell bevezetni egy adott ízt,de egy nap csak egy ízt adhatok(pl. de. sütőtök, du. alma)?

-A pépes ételek után szoktátok itatni a piciket? Ha igen mivel (anyatej, gyümölcslé, víz)?

-Mennyire hamar válthat ki egy szopit a hozzátáplált étel (vagy ezt babák válogatják)?

-Pl. a főtt burgonyát, amikor összetöritek hagytok egy kis vizet is rajta, hogy ne legyen olyan száraz?

-Milyen arányban használtok bébiételt, ill. friss zöldségeket, gyümölcsöket?


2009. nov. 10. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

okés, akkor sorban válaszolok. 6 hónapos korától kezdtem a hozzátáplálást a fiamnál, aki már 8 hónapos.


- szerintem ne keverd, először csak egyszer adj neki bármit is, mert lassan emészti meg és keveredve a pocakban nem jók szoktak kisülni. Tudom, hidd el:)

- pépes ételek evése közben is szoktam itatni. Babavízzel.

- akkor nem szoptattam már utána, mikor egy egész 190 gr os üveges ételt megevett. Mert utána csak kibukta a sima ételt is, ha rászoptattam. Ez kb. 1 hónap alatt következett be.

- Lefejt anyatejjel higítottam. Fontos, hogy egyre sűrűbb kaját adhatunk nekik. 4 hónaposnak szinte vízszerűt, aztán konstans sűrűbbet.

- én üveges bébiételt adok neki. Mivel már lassan 8 hónapos, így napi 2 x kap. Délben zöldséges vagy gyümölcsöst + hús, esti evés előtt egy órával babajoghurtot vagy gyümölcsdesszertet.


most lassan majd a darabosabb ételek következnek nálunk.

Üdv

2009. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál minden kérdésre!:-) Az én babám is most múlt 6 hónapos. Levekkel kezdtem és most jönnek a pépesek: kapott már őszit, most a sütőtök van porondon, de úgy érzem meg tudna enni egy egész üveggel, így de. és du. is adtam neki egy picit. Köszönöm mégegyszer!
2009. nov. 10. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is 6 hós. Pár hete eszik már mást a tápszeren kívül.

- Egy nap csak egy ízt adtam neki, a védőnő is így javasolta.

- Szoktam itatni közben is, meg utána. Vizet iszik, sem a teát, sem a gyümölcsleveket nem kéri.

- Nálunk kb. 1-1,5 hét alatt egy egész adag "kiváltódott". Én akartam neki egy kis adag után tápszert adni, de nem fogadta el és sírt a főzelék után. Így azóta csak azt kapja.

- A krumplit nemcsak összetöröm, hanem turmixolom, mert úgy lesz igazán pépes. Főzővízzel csinálom.

- Tízóraira friss gyümölcsöt kap, csak őszibarackot üvegest. Ebédre eddig szinte mindig én készítettem neki ételt, de kóstoltattam már vele üvegest is.

2009. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mennyi idő után adtál neki kétfélét egy nap? Köszi a választ!
2009. nov. 10. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Még nem adtam neki kétfélét egy nap. Most szeretnék még új ízt bevezetni, mielőtt az eddigieket megunná.

2009. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én úgy két hete adok neki vacsi előtt egy órával valami könnyűt.
2009. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!