Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "taníthatnám" kislányom...

Hogyan "taníthatnám" kislányomat kúszni-mászni?

Figyelt kérdés
Nem siettetni akarom! Elmúlt 8 hós és semmiféle hajlandósága nincs a kúszásra, mászásra sőt ha hasra rakom bár szépen kinyomja magát de nem tartja meg és néhány próbálkozás után üvölt. Igaz, soha nem szeretett hason. Próbáltam felkelteni az érdeklődését a kedvenc játékokkal, de nem jött be. Ötlet valakinek?
2009. nov. 10. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pont így voltunk a kisfiammal. Elmentünk fejlődésneurológiára, ott azt mondták, hogy nincs szervi baja, kicsit gyenge a törzse, így elküldtek gyógytornászhoz aki otthon végezhető gyakorlatokat írt elő:

-hanyatt fekteted és összeérinted ellentétes karját és lábát

-hasra fordítod, négykézlábra állítod és hintáztatod előre-hátra

-négykézlábra állítod és először az egyik kezét teszed előre, utána az ellentétes lábát, utána a másik kezét és avval ellentétes lábát, magyarul mászatod. Ez elég nehezen ment nálunk, mert mindig elfeküdt, vagy rácuppant a kezére, mert fogzik, de cumit nyomtam a szájába és így jobban ment.

-talicskáztatod, azaz fogod a lábacskáit és a kezére helyezed a súlyát, na nem úgy mint tornaórán. Vigyázni kell, hogy orra ne bukjon.

-nagy labdára fekteted és görgeted előre-hátra. Ez az egyensúlyérzékét fejleszti.

Az én kicsim felülni sem tudott egyedül, úgyhogy olyan gyakorlatokat is kaptunk.

Egy hónap alatt jelentős változást értünk el. A felülés már profin megy, a mászás még csak hátrafelé, de ülni is pontosan úgy ült fel, ahogy gyakoroltuk, szóval szerintem minél többször gyakorolsz vele, annál inkább berögzül az agyába a mozdulatsor.

2009. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nászajándékba kaptunk egy ezüst tálcát. Hát az olyan csodálatos volt a fiamnak, hogy addig nyomta-húzta magát, míg el nem ment "érte" úgy fél métert. Valami csillogó dologgal tudod felkelteni a figyelmét. Vagy a távirányító és/vagy mobil is tud segíteni. Legalább meglátod, hogy hajlandó e a kisasszony mozogni:), vond el a figyelmét arról hogy ő most hason van. Elnézésed kérem, hogy ezt írom, de már elég nagy ahhoz, hogy legalább próbálkozzon.
2009. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Forog a babád? (8 hónaposan nem szeret hason lenni?)

Nekünk javasolták (mert még alig 3 hónaposan nem forgott), hogy tegyünk le egy textilpelust, arra a babust, és emeljük meg a pelenkát nagyon lassan, hogy a baba szinte magától forduljon oldalra, majd hasra.

Egyébként az én kisfiam is üvöltött ha hason volt, mindenki csak erőltette, hogy már rég kellene forgolódnia, hát nem tette. Majd mikor hat hónapos lett egyik szép napon hasra fordult, majd vissza hátra és a másik irányba is.

A mászáshoz meg amikor hason van (és már szeret is úgy lenni) akkor kell a talpikáját óvatosan megtámasztani, hogy ellökhesse magát!

Remélem tudtam kicsit segíteni!

2009. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is mondom neki, hogy ha nem lenne ilyen lusta sokkal könnyebben elérne mindent :)) Amúgy nagyon érdeklődő baba. Köszönöm mindkettőtöknek a választ, holnap elkezdjük a tornát és kipróbálom a távirányítós dolgot is, mert amúgy azt is nagyon szereti. Hátha. Köszi még egyszer!
2009. nov. 10. 21:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Forog de ha véletlenül át is fordul, amire azért vigyáz, hogy ne túl gyakran essen meg, gyorsan visszafordul a hátára. Lehet, hogy az a legnagyobb baj, hogy ő már ül egyedül és úgy sokkal jobban szeret, mint hason.
2009. nov. 10. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
gyógytorna!!! Nem lesz semmi baj, de a gyógytornászunk szerint (országosan elismert) nincs lusta gyerek... Szóval, mindenképpen vidd el. Lehet, hogy csak egy-két alkalom kell neki, és beindul (nálunk így volt. Anno 2 alkalom után már mászott a fiunk, aztán pár hónappal később 1 alkalom után önállóan felállt, a második alkalom után pedig elindult. Neki is gyenge kicsit az izomzata).
2009. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy közbe szólok. Első válaszoló leírnád a többi gyakorlatot is amit kaptatok? Nagyon érdekelne, és szeretném a kislányom fejleszteni vele, mert ha megfogom felhúzza magát, de magától nem hajlandó felülni :(
2009. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Gyakorlatok a felüléshez:

-hanyatt fekvésből felhúzod, azaz Ő húzza fel saját magát, majd vissza engeded. Néha nem kell teljesen visszaengedni, hanem félúton megint kicsit magad felé húzni, hogy húzza fel magát.

-Hanyatt fekvésben a lábait kicsit felhúzni, talpai a földön és a csípőjét kell emelgetni. Nálunk ezt magától is csinálta.

-Hanyatt fekvésből az egyik karját megfogod, kicsit oldalra billentve elkezded felhúzni, úgy hogy a másik karjára támaszkodjon (a másik kezeddel eleinte segíteni kell neki). Először csak a könyökére, illetve alkarjára, utána ebből kinyomja magát nyújtott kézzel ülésbe. Ugyanez a mozdulatsor visszafele. Először letámasztod a kezét, majd leereszted a könyökére és elfekteted. Mindkét oldalra ismételni kell.

-Négykézlábra állítod, te mögötte vagy és előre nyúlva befelé (tehát ha a jobb lábát fogod, a talpa balra nézzen) behúzod az egyik lábacskáját a baba elé. Így Z ülésbe kerül. Általában a másik lábukat előrehúzzák maguktól a babák, ha nem azt is ugyanúgy befordítod, vagy ha kicsit megbillented, úgy hogy a kezével támaszkodjon könnyebben előrejön a másik lába. Az én babám így ült fel először és azóta is így csinálja.

Azt mondta a gyógytornász, hogy az sem baj, ha a baba Z ülésben ül, mert az sokkal stabilabb, viszont az nem jó, ha úgy ül, hogy a popsijával ráereszkedik a lábaira.

Remélem érthetően írtam.

2009. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!