Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mit tegyek? Ti...

Nem tudom mit tegyek? Ti kernetek?

Figyelt kérdés

Kisbabam most 6 hetes.Szeretnenk haza repulni Magyarorszagra az unnepekre.Viszont tartok az H1N1 virustol-repulon konnyebb elkapni valami betegseget?

Be adassam magamnak az vedooltast es az Apukanak?

Olyan sokan mondjak:IGEN es NE!


2009. nov. 10. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen pici babával repülni? Nem hiszem, hogy szerencsés...
2009. nov. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi 11 hetesen reputunk haza,semmi bajunk nem lett.Amire odafigyeltem:minnel tavolabb tartani a babat mindenkitol,nem osszetaperolni semmit,volt hogy letakartam a babat(vagyis a hordozot) textipelussal amikor tomegen haladtunk at,sajat ruhamra is pelust dobtam amikor mar a kezemben volt...ilyen arposagok ebben az esetben fontosak.Az oltast meg nem adatom be,de ez meg az en velemenyem.
2009. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem a babát, aki a tömegben ezer emberrel találkozva elkaphatja a betegséget, nem oltathatod be, így őt közvetlenül védeni nem tudod. Ha ti felveszitek az oltást, akkor annyit segíthettek rajta, hogy tőletek nem kapja el (feltéve, ha jól működik a vakcina, és tényleg nem lesztek betegek).

Én azért oltattam be magam, mert amióta szültem az immunrendszerem nem túl jó, és gyakran vagyok náthás is, így feltételeztem, hogy el fogom kapni az influenza aktuális változatát, ha nem védekezem védőoltással is. A kisfiamat én sem oltathatom még be, mert kicsi hozzá. Remélem, hogy ha igyekszünk elkerülni a tömeget (már amennyire lehet, hiszen tömegközlekednünk muszáj), akkor azzal, hogy én, mint közvetlen gondozója nem betegszem meg, valamelyest őt is védeni tudom.

A te problémádra visszatérve, én nem utaznék ilyen pici babával egyáltalán, főképp nem járványos időszakban. És ezt attól független dolognak tartom, hogy felveszed az oltást, vagy nem. Még azt sem nagyon szokták javasolni, hogy három hónapos kora előtt nagyobb áruházba vigyük a piciket. Persze az ünnepek miatt biztos nehéz lenne lemondani a hazajövetelről:(

2009. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!