Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával repülőn utazni? .

Babával repülőn utazni? .

Figyelt kérdés

5 hónapos kislányommal szeretnék, egy viszonylag rövid utat megtenni, Londonba utazni Fapados repülővel.(Wizzair).Azt olvastam a honlapon, h. ölben kell vinni..

-Beszállásnál kapunk e prioritást(elsőbbséget)?(Gondolom az első sorban lenne a legjobb ülnünk...??.

-a babának lehet e vinni külön bőröndöt?Ilyenkor, ha én is viszek, 2 db-ot kell e bejelölni jegyvételkor, vagy csak 1-et amit magamnak viszek, és a babának meg magának értetődően vihetem.

-kell cumiztatni(én csak szoptatni tudnám, mert a cumit nem fogadja el)le-felszálláskor.olvastam ezt is azt is.Valaki szerint meg se érzi a pici.

Kérlek segítsetek!Tapasztalatok?


2009. nov. 10. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én a 9 hónapos babámmal utaztam repülőn, 2 órás út volt. Mi malávval mentünk, kedvesek voltak, de semmi elsőbbségben nem részesülsz. A babát ölben kell fogni, ő is kap biztonsági övet, amit a te övedre kell csatolni. Szoptatáshoz kapsz kispárnát, én egyedül mentem vele, hát nem volt egyszerű, ahogy elindult a gép elkezdett üvölteni, de a cici megnyugtatta:) Utána elaludt a kezemben, de ugye nem lehet sehova lerakni aludni, és nagyon fárasztó volt végig a karomban tartani. Nekem nem volt szerencsém mert tele volt a járat, de utána sokszor utaztunk úgy, hogy a mellettünk lévő hely szabad volt, akkor sokkal könnyebb, mert van helye aludni, esetleg játszani.

Kellemes utazást!

2009. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

a wizzairnél nem lehet a babának külön csomagot feladni, vagyis nincs külön súlykerete, viszont csomagként fel lehet adni a babakocsit, a hordozót pedig a baba kézipoggyászaként fel lehet vinni a gépre


én elég hosszú útra mentem vele (12 óra egyszeri átszállással :S), mindenhol nagyon kedvesek voltak, ha sor volt és meglátták a babát, egyből előrehívtak, nem kellett kiállni a sort

A fiam felszálláskor elég nyüszös volt, de akkor mellre tettem és így simán ment minden. Vettem spéci szopis kendőt, amit nyakba lehet akasztani, és beteríti az egész gyereket, így teljesen diszkréten tudtam szoptatni mind a gépen, mint a reptéren.

A Ferihegyi reptéren van baba-mama szoba, oda felszállás előtt még el tudsz vonulni pelenkázni, szoptatni.


a többit az előző válaszadó leírta kb, de ha még kérdés van, írjál nyugodtan

2009. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem írni, hogy a babám 5,5 hós volt, mikor utaztunk
2009. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jegyvételkor külön be kell jelölni Neki is a csomagot, vagyis 2őt beírni(ha én is viszek)és akkor azt is külön felszámolja, ugye?

Az jó, h. a hordozót fel lehet vinni, arról nem tudtam, mert nem írja a weblapon.

2009. nov. 12. 13:39
 5/14 anonim ***** válasza:

csecsemők

Csecsemők, 2 éves korig, fix díj fejében repülhetnek az őket kísérő felnőtt ölében. Egy kísérő felnőtt legfeljebb egy csecsemőt vihet. A "csecsemő díjat" az internetes helyfoglalással együtt, vagy az ügyfélszolgálaton keresztül lehet kifizetni. A díjat nem terhelik sem adók és illetékek, sem foglalási díj. A csecsemőhöz nem tartozik külön poggyászsúly keret, de egy babakocsit ingyen szállítunk. Hordozható gyermekülést nem lehet felvinni a fedélzetre.

A csecsemőknek két évnél fiatalabbnak kell lenniük mind az odaút és a visszaút során is. Amennyiben egy csecsemő az odaút után, de a még a visszaút előtt betölti életének második évét, külön helyet kell vásárolni számára. A két évesnél idősebb gyermekek nem utazhatnak az őket kísérő felnőtt ölében.

[link]

2009. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

szerintem neki nem kell bepipálni a csomagot, mivel a babakocsi feladása ingyenes

persze, ha fizetős csomagot akartok feladni (vagyis bőröndöt), akkor azt ki kell választani, de ha csak a babakocsit, akkor 0-át válassz ki

2009. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

na, most mégegyszer én :D:D

kipróbáltam a foglalást, és a csecsemőnél fel se dobja a poggyász lehetőséget, mivel ahogy a szabályzatban is van írva, neki nem jár, nincs súlykerete :S

vagyis nem lehet neki külön csomagot feladni - ha van mégis plusz csomagotok, azt a saját nevetekre kell bejelölni

2009. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi is Malévval utaztunk júniusban akkor 5 hónapos volt a babám. Ott lehetett neki külön csomagja azt hiszem 10 kg. Beszálláskor lehetőségünk volt először beszállni, pedig nem kértük. Nagyon kedvesek voltak. Az ölemben utazott és a felszálláskor szerencsére semmi gond nem volt. Én azt hallottam, hogy ilyen pici babáknak még nem dugul be a füle, mert még nincs kifejlődve az egyensúlyérzékük ami a fülben van és nekünk felnőtteknek azért dugul be a fel és leszálláskor. Lehet benne valami...!?? Azért volt nálam tea. Most Ryanaer-rel fogunk utazni, ahol a babáknak nincs poggyász lehetőség. Ott be lehet jelölni az elsőbbségi beszállást + pénzért persze. Szerintem a babahordót csak akkor lehet felvinni, ha kifizetsz egy teljes egész jegyet. Akkor viszont poggyászt is adhatsz föl.

Jó utat nektek!!

2009. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
még annyit én hozzáfűznék, hogy a babakocsit utólag küldik ki a poggyásszal leszállás után, legalábbis múlt hónapban a spanyoloknál így volt, mi is wizz airrel mentünk. szóval amíg a csomagra vársz nem szeretnéd cipelni, akkor szerezz be egy kenguruszerűséget.-
2009. nov. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a babahordozót díjmentesen fellehet vinni, de ezt úgy kell érteni, hogy nem ülhet benne a baba, hanem fölteszitek a poggyásztartóba
2009. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!