Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalta más is, hogy...

Tapasztalta más is, hogy amikor babája elkezdett gyümölcsöket enni, akkor már nem akart szopizni?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, tejem szinte semmi, így átálltunk tápszerre, és elkezdtem gyümölcsöt adni neki. Eddig úgy néz ki szereti. Viszont amióta kanállal kapja ezeket, már nem hajlandó szinte egyáltalán cicizni, jó ha napjában egyszer rá tudom venni. :( Mit tehetnék?
2009. nov. 9. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem kellene 5 hónaposan gyümölccsel etetni. Vagy tápszer vagy anyatej kellene neki CSAK. 6 hónaposan kell elkezdeni a hozzátáplálást, és akkor is csak szoptatás/tápszer után néhány kanál gyümölcslével, majd gyümölcs/zöldségpürével.
2009. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem ez volt a kérdés....hagy döntsem el én ill mindenki magának, hogy mit mikor kezd, jó? Nem Te vagy az anyja, nem tudod mi a szitu! Egy 5 hónapos, 9 kg-os babának, aki már szinte nem is kap anyatejet, nem feltétlen a tápszer a megfelelő! Pláne, ha szereti is a gyümölcsöt... természetesen nem csak azt kap, csupán kóstolgatjuk.

ÉN IS NAGYON, NAGYON SZERETTEM VOLNA 6 HÓNAPIG CSAK SZOPTATNI A GYEREKEMET, DE NEM TUDOM!!!! Ezért elítélni, tudatlanság és gonoszság!

2009. nov. 9. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónapos, napjában egyszer kap kanállal ételt, a többi anyatej és abszolút cicifüggő.
2009. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a hozzátáplálás kezdetétől (én hat hónaposan kezdtem, de születésétől napi egyszer-kétszer kellett tápszert adnom) számítva 2 és fél hónap múlva választotta el magát a baba végleg. Az utolsó hónapban már csak este és éjszaka félálomban szopizott. Napközben szinte csak az én kedvemért szívott párat, de utána csak játszott a cicivel. Azon kívül, h' rendszeresen mellre teszed, sok mindent nem tudsz csinálni, ezt erőltetni nem lehet. Szép a súlya, és ha szereti a pépes gyümölcsöket, a székletén látod, h' jól meg is emészti, akkor nem kell emiatt aggódnod. A fő tápláléka most még úgyis a tápszer, hat hónapos kortól meg már gondolom bevezeted a zöldségeket is fokozatosan. Egyébként érdemes más országok hozzátáplálási elveit is tanulmányozni, mert sok érdekes különbség van, miközben a babák szervezet ugye mégiscsak azonos. Minden jót!
2009. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

második vagyok

Ez abszolút babafüggö, fiam 6 hónaposan már csak kétszer cicizett(reggel és este) mégis 21 hónapig szopott.

Ma már neki is csak anyatejet adnák 6 hónapig.

2009. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elhihetitek, hogy mindent megtettem, ami csak elvárható, hogy minél tovább legyen tejem és azzal táplálhassam a babámat! De eddig sikerült, nem tovább. Kap tápszert, de nem hiszem hogy a napi többszöri nagy adag tápszer jobb mint a friss gyümölcs. Ugyanis a fiamnak igen nagy étvágya van, és egy-egy alkalommal, mondjuk este simán megenne 300ml(!) tápit! Napközben se sokkal kevesebbet....és ezt szeretném csökkenteni, egy kis gyümölcslével,és hasonlókkal.

Amúgy tudom, hogy mindig olyan anyukák kardoskodnak nagyon a 6 hónapig szigorúan szopi mellett és olyanok ítélkeznek a hozzám hasonló felett, akik hírből sem ismerik a szoptatási gondokat. Olyanok akik simán tudták szoptatni gyermeküket akár 1-23 éves korukig is...

2009. nov. 9. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 4 hónapos koráig csak szopizott majd a védőnő azt tanácsolta hogy adjunk neki tejpépet és a gyerek szépen lassan elkezdte abbahagyni a szopizást 6 hónaposan végleg abba hagyta. Azóta már szinte mindent eszik amit lehet neki. Az elején nagyon zavart, de már nem bánt, hogy csak 6 hónapos koráig szopott. Nemsokára 10 hónapos lesz!

2009. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

második vagyok

Igen, szeretném a lányomat is sokáig szoptatni, a fiamnál ez még nem volt tudatos, ő alakította így.

Nem vagyok az a hordozókendős- éjjel nappal cici a gyerek ősanya típus, sem kívül, sem belül de ha van tejem, akkor szoptatok, ez teljesen nyilvánvaló.

Ha nem lenne, akkor nem szoptatnék.

2009. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan etetsz, szoptatsz, mert nem írtál róla részleteket.

Én csak arra gondoltam, hogy mindig szoptatással érdemes kezdeni, s utána gyümölccsel kínálni, és nem fordítva.

Ez az én véleményem.

Nálunk bejött. Jó, nem mondom, nem mindig fér már a pocakba olyan sok gyümi, de éppen elég ez 5 hónaposan.

Persze, ha nálatok kevesebb a tejcsi, akkor ez más lesz, de próbálj mindig cicvel kezdeni.

2009. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 hós a babám,egy hete kóstolgatjuk a gyümiket, almát és őszibarackot adtam eddig, nagyon ízlik neki mindegyik. Én úgy csinálom, hogy szopi után 1 órával kínálom meg, változó hogy mennyit eszik belőle, de így remélem hogy nem megy a szopi rovására a dolog, amúgy 7x cicizik naponta.
2009. nov. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!