Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik babájuk 1 éves kora körül mentek vissza dolgozni? Hogy éltétek meg lelkileg?

Figyelt kérdés
Nekem is lehet hamarosan vissza kell mennem dolgozni, akkor lesz kislányom 16 hónapos. Hogyan éli ezt meg a baba? Biztos most sokan azt fogjátok írni, hogy imádott bölcsibe, tök jó volt neki ott...de én őszinte válaszokat kérek. Miben változott emiatt?Ti hogy vészeltétek át? Minden érdekel!
2009. nov. 9. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nagy gond nem volt az elválással, én nem messze dolgozom otthonról, olyankor a dédire vagy a mamira hagytam.

reggel 9 töl- délután 3-ig.

Semmi gond nem volt. Akkor volt 1 éves, de már elötte vissza mentem, mondjuk egy saját üzletem van. 1-2 órára. Sose csináltam gondot belölle.

2009. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt a kislányom, mikor vissza kellett mennem dolgozni. Nem bölcsibe vittem, 1 éves koráig vigyáz rá egy lány (sokáig keresgéltem, mire rátaláltam), utána megy majd bölcsibe. Most 9 hónapos, hamar megszokta, hogy napközben nem vagyok, persze megvolt a szoktatás. Két hétig együtt voltunk Vele, de már mindent a kis dadusa csinált Vele, akinek szintén kisgyermeke van, de már bölcsis. Kislányomon semmi látható jele nincs annak, hogy megváltoztak a dolgok, ugyanolyan jó evő, jó alvó, és vidám, mint addig is volt. Szóval, rajta nincs látható jele a dolognak. Én viszont pokolian érzem magam, folyton rajta jár az eszem egész nap, és halálos lelkiismeret furdalásom van a nap minden percében, ami soha nem fog elmúlni, tudom, de a másik oldalon ott van, hogy miért csinálom. Persze ez csöppet sem segít a lelkemen jelenleg, de próbálom úgy nézni a dolgot, hogy a kis manóm jól érzi magát abszolút jelen helyzetben is, csak Én kínlódok, az pedig kit érdekel egészen addig, amíg a picurommal minden rendben.
2009. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. 14 hónapos volt a fiam, mikor elkezdtük a bölcsiben a abeszoktatást, ami 1 hónapig tartott. Az az egy hónap nagyon nehéz volt mindekttőnknek. És bizony még utána is, kb 3 hónapig. Minden reggel keserves sírás, kezével lábával kapaszkodott belém, úgy kellett lefejteni. De vizsont azt az első perctől kezdve mondták, hogy ez csak kb két-három percig tartott, aztán megnyugodott és játszott egész nap, nem sírt. Most november van /februárban kezdtük/, sajnos a mai napig is sír reggelnte, mikor elköszönök, de már nem olyan brutálisan. De határozottan látszik, hogy szereti a gondozónőket, megy hozzájuk puszit adni, itthon is emlegeti őket, hogy szereti, stb. Így már nyugodtabban hagyom ott. Szóval: nehéz, de nem bántam meg. Nagyon sok pozitív fejlődésen ment keresztül a bölcsiben, sokat szocializálódott. Hát,ez az élet rendje, ha dolgozni kell. De sokat sírtam én is... :-)
2009. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Másfél éves volt a fiam, amikor vissza kellett mennem dolgozni. Két hónapig a nagyszülei vigyáztak rá, majd ment a bölcsibe. Nem volt két hét a beszoktatás, nagyon szeretett járni, az elején egy kicsit sírdogált - ami természetes - de aztán utánna alig várta, hogy mehessen. Most lesz 4 éves, már ovis, az ovit azt zökkenőmentesen vette már, semmi negatívumot nem tudok leírni, ami miatt ma másképp csinálnám. Most született meg a lányom, őt is már beirattam a bölcsibe, 1 éves korában menni fog, ez van, a munkahelyet meg kell becsülni....
2009. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia

en a napokban mentem vissza dolgozni, a babam kozel 11 honapos. nalam most a "jelenlet" a lenyeg a munkahelyen es ahogy lehet lelepek es jovok haza. a babamra bebiszitter vigyaz, nincsenek a kozelben nagyszulok sajnos, es amugy sem ernenek ra. kettos erzesem van a dologgal kapcsolatban. egyreszt feludules, mert habar nagyon szeretem a babamat, de 11 honapig szinte csak en voltam 24 oras anya-szolgalatban es nagyon jol esik kimozdulni, felszusszanni. de kikapcsolodni teljesen nem tudok, mert igyis a lanyomon jar az eszem egesz nap, ma peldaul nem tudtam elkuldeni a bebiszitterrel a babaklubba(hetente 1x mentunk egyutt, 1 ora)mert nem akartam kimaradni belole, igy meg hamarabb ellogtam es en vittem el. szoval, ez van, nem konnyu igy sem ugy sem, de ugy erzem, hogy megint tobb turelmem es kedvem van vele foglalkozni, mint mikor minden aldott nap csak en foglalkoztam vele, persze ez ugyanigy hianyzik is. szoval, olyan tudathasadasos allapot ez :(

2009. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!