Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi foknál monthato láznak...

Mennyi foknál monthato láznak a kisbabánál?

Figyelt kérdés
Digitális lázméröm van egy kicsit megvan náthásodva a 8 honapos fiacskám és 37,49 mutatt.
2009. nov. 9. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hol mérted? Hónaljban mérve ez hőemelkedés, azért nem árt neki egy hűtőfürdő és utána meg altasd el, de nem kell nagyon melegen betakarni. 38 celsiustól van láz, persze ha hónaljban méred.
2009. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha fenékben méred,akkor 0.5fokot vegyél vissza..Vagyis 38,5foktól láz...
2009. nov. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fenekébe mértem.
2009. nov. 9. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, ha fenékben mérted akkor ez még csak 36,9, az semmi. A hűtőfürdő szerintem felesleges tortúra 37,4-nél! A babáknál a láz 38-38,5-nél van! Ha eléri a 38-at (popsiban ugye ez 38,5) akkor adj neki panadol baby sirupot, ha nem viszi le egy órán belül akkor mehet 1germicid kúp is! 11hónapos a fiam, éppen most lábalunk ki egy kis vírusos baciból. Azt mondta a dokinéni, hogy egyszerre lehet adni a panadol sirupot meg a germicid c kúpot, mert más a hatóanyag és így hatásosabb! Én figyeltem, hogy azért 38,5fölé semmiképp se menjen a láza. Egyébként 38foktól kell csillapítani a lázat a babáknál. Előbb azért nem jó, mert a megemelkedett testhő írtja a bacikat! Adj neki napi 10csepp cebion c vitamint, az sokat segít! A hűtőfürdővel azért kell vigyázni, mert ha nagyon lehűtöd a kis testét, akkor a szervezete automatikusan arra törekszik majd, hogy emelje a testhőt, vagyis emelkedhet a láza is! Remélem tudtam segíteni. Amúgy neked hagyta popsiban mérnii a lázát? Én most vettem, egy cumis hőmérőt, mert próbáltam óránként lázat mérni neki, nehogy hirtelen felszaladjon, de tortúra volt. A cumisat meg simán elviseli.
2009. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nehezen mértem meg de sikerült,adok oda neki játékot és ugy.köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 9. 12:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem aki nem akar feleslegesen gyógyszereket adni a babájának az igenis használja a hűtőfürdőt, nálam bevált és utána sokkal jobban aludt.


Első válaszoló.

2009. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!