Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babának meg lehet...

8 hós babának meg lehet tanítani hogy hova ne menjen, mit nem szabad? Ha igen, hogy? Természetesen rácsapás nélkül.

Figyelt kérdés
Elpakolni nem szeretnék semmit!
2009. nov. 9. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk az vált be, hogy hangosan, komor hangon rászóltam, hogy nem. Ha akkor is ment oda, vagy csinálta, amit nem szabad, akkor odébb vittem, mondtam neki, hogy nem szabad, és nem engedtem oda. Ha nekiállt emiatt hisztizni, betettem pár percre a kiságyába. 3-4 ilyen eset után megtanulta. Kivétel ezalól a tv távirányító és a mobil, arról nem lehet leszoktatni. :)
2009. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha olyan dologhoz közelít, ami tiltott, mondd neki, hogy nem szabad és tereld el a figyelmét valami mással. Sajnos azért biztosan lesz néhány olyan dolog, amit kénytelen leszel elrakni, mert mondjuk törékeny. A babákat mindig az érdekli legjobban, ami tilos. De ha következetes vagy, akkor megszokja egy idő után, hogy mit szabad és mit nem. Az én kislányomnak szabad bejárása van a lakásban mindenhová, kivéve a wc-be. Igazán csak a törékeny dolgokat tettem el. Megszokta, hogy mit engedek és mit nem, persze azért időről időre próbálkozik..olyankor ismét elmondom neki, hogy azt nem szabad....megérti. A konyhában van egy polc, ahonnan kipakolhat, a többihez hozzá sem nyúl. A sütőhöz akkor se nyúl hozzá, ha éppen nem működik. A babák nagyon okosak, megértik a szabályokat, ha azok mindig állandóak.
2009. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát pedig jobb lesz, ha elpakolsz néhány dolgot. A baba nem érti a NEM szót, vagyis egy idő után megérti (10-11 hós korára), de tojik rá. Az én babám (11h) odamegy a konnektorhoz, rászólok, hogy NEM, rámfigyel, de aztán tovább akarná bütykölni. Megint szólok, megint rámnéz, megint folytatja. Megint szólok, megint... Aztán odamegyek, és elhozom onnan. Ezek után visszamegy. És még folytathatnám.

A konnektorokba dugtunk ilyen védőbigyót, a zsinórokat elvezettük, mindenfélét felpakoltunk, hogy ne érje el.

Az alsó polcokra (ahol eddig dvd-k és könyvek voltak) most az ő játékai vannak, azt legális pakolni. A konyhában az alsóbb fiókokból kivettem az éles-szúró-vágó eszközöket, helyettük odatettem merőkanalat, fakanalat, amikkel játszhat. Naponta többször pakolok vissza mindent a helyére, és vándorolnak a tárgyak. Néha az ágy alól húzok elő műanyag konyhai edényt, néha a konyhai fiókból szedek elő dvd-t, vagy babajátékot, vagy éppen egy tönkölybúzát.


Szóval nem akarlak elkeseríteni, de most jön még csak a java!! Jobb lesz, ha elpakolod azokat, amiket féltesz a babádtól! Addig is mondogasd lelkesen, hogy NEM, és ajánlj valami más izgalmasat a babádnak. Ne csak tilts, adj neki más lehetőséget!


Remélem tudtam segíteni :)

2009. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Már elkezdtem én is a tanítgatást,a virágtól már elszokott,most a hifi rendszert spécizte ki magának és a kandallót :)
2009. nov. 9. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, mindél korábban elkezded neki mondani, hogy nem szabad valamit, annál előbb megérti. Én is a morgós rászólásos technikát választottam és azért bevált. Amit sokszor elmondtunk neki, hogy nem szabad, azt meg is értette. Olyan 11 hónapos lehetett szerintem, amikor már abszolút megértette, hogy nem szabad valamit és akkor már szót is fogadott.

Szerencsére nálunk a konnektorozást is megértette, hogy nem szabad!


Csak kitartás és sok figyelem, türelem kell hozzá, de igazad van, hogy már most elkezdted!

2009. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!