Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy tovább...

Mit tegyek, hogy tovább aludjon a 10 hónapos babám? Minden nap 4.20-kor ébred és nem alszik vissza.

Figyelt kérdés
Napközben 3x alszik, 8 körül, dél körül és 6 körül fél-1 órát, de a délutáni alvás után is álmos, este 8-fél 9 körül nagyon hamar elalszik, viszont 4 után ébred, éhes, megetetem, és utána bármit csinálok, nem akar aludni, hanem nagyon aktív, éber, játszani akar. Már annak is örülnék, ha fél 6-6-ig aludna.
2009. nov. 9. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Én visszatenném az ágyába, ha hisztizik is egy kicsit, legalább egy fél órára, és minden nap tovább húznám. Szokja meg, hogy ilyenkor még alvás van, vagy legalább az ágyában kell lenni. (persze nem egyszerű, tudom) Nekem hármasikreim vannak, és is ezt csinálnám, csak hát ha nyüszörög vagy sír az egyik, akkor a másik kettő is felkel. Így muszáj visszaringatnom őket. De van amikor mindhárman felkelnek és akkor nincs mese, be az ágyba kis ringatás után,muszáj ott maradniuk. Amúgy egy-két nap után már kis hiszti sincs. Persze van,a mikor sehogy sem akarnak visszaaludni, mint pl. ma, de azért mert taknyosak és nem kapnak levegőt, egy orrszívás után meg már én is sem tudnék visszaaludni (vagyis ez nem igaz, mert most is tudnék...)
2009. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom szpizik-e a babád, én azzal szoktam még kicsit visszaaltatni, hohy magam mellé veszem és cicizik kicsit, vagy cumizik, és így még alszik fél-egy órát.
2009. nov. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje, hogy olyan korán kel?

A mi kicsink is megcsinálta ezt párszor. De most beállt a fél 6-os kelésre.


Hármasikres: nem KECSKEMÉTI vagy? :)

2009. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerjük talán egymást? :)

Hármasikres

2009. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindig 5 körül kelt, kb. 6 hónapos kora óta alussza át az éjszakát. Mióta átállítottuk az órát, azóta lett belőle 4, illetve előtte volt 2-3 hét, amikor éjszaka is ébredt. Már nem szopizik, de amikor szopizott, akkor se aludt vissza, cicizett egy kicsit, aztán máris fel akart állni.
2009. nov. 9. 10:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Hármasikresnek:

Nem, nem ismerjük, de Kriszta, a szomszédotok kolleganőm és barátnőm. mindig mesélte, hogy hogy vagytok, mert én is akkor vártam a babánkat. :) A miénk most 3 hónapos.

AZ ikrek meg ha jól számolom, kb. 2 héttel idősebbek - ha jól tudom.


:)

2009. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a nappali alvási szokásain kéne változtatni. Próbáld meg csak kétszer altatni napközben, húzd minél tovább az időt. Az én fiammal itthon nem nagyon lehet bírni ha álmos, de ha lemegyünk sétálni, akkor elnézelődik. Nála 8 hós kora körül kellett a nappali 3 alvásról 2-re váltani, mert este nem tudtam elaltatni, cici után magához tért és már mászott volna le az ágyról. Egyszer-kétszer engedtem, gondoltam még nem álmos, de utána még úgyse bírtam vele. Azóta ha ilyen van, akkor sem engedem felkelni, fektetem vissza, járkálok vele ölben, ringatom és végül csak elalszik. Bár azóta nem is nagyon van ilyen szerencsére. Plusz este lehet nem eszik eleget és azért is kel korábban. Az időjárás, a fogacskák is befolyásolják. Az én fiam este fél 8-8 körül alszik el és reggel fél 7 körül kel. Ébren lenne már hamarabb is, de én magam mellé veszem és ciciztetem, így tudom húzni az időt kb. 1 órát.
2009. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, és szerintem próbáld meg akkor is, hogy nem veszed ki,ill. etetés után visszateszed. Akkor mit csinál egyébként, sír?


Kriszta barátnőjének: :D Aha! Akkor most meg azt meséli, micsoda hangzavar van mióta hazajöttünk? :D Szegénykék, mindig úgy sajnálom őket a többi szomszéddal együtt, amikor mindhárman egyszerre rázendítenek! Amúgy most ők már 4 hónaposak elmúltak, inkább 4,5. (június 27én születtek) Gratulálok neked is!

És bocsi, hogy itt írogatunk egymásnak, de milyen fura, hogy így névtelenül is megismerjük egymást (vagyis csak te engem! Bár azért tényleg nem sok hármasikres "rohangál" errefelé.. :D )

2009. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!