Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a babámnak? 2hetes...

Mit adjak a babámnak? 2hetes lesz hétfőn, és tegnap óta görcsöl de nagyon nem alszik és huzza a lábát és erőlködik, nyögdécsel majd sírásba fuladd. Az infacolt írt a védőnö de semmi. Néha már én is sírnék mikor szenved.

Figyelt kérdés
2008. júl. 5. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne sírj, mert megérzi a baba. Maradj nyugodt, sátállj vele, simogasd, tornáztasd énekelj neki, beszélj hozzá. Tudom nehéz, néha én is elsírtam magam...

Ki fogod tapasztalni, hogy mi jó neki. Sok szer van, olvass akár itt is utána (angolvíz, köménytea, Espumisan...)

Nekem bevált az FLP-s Aloe Verea Activator, kilónként 2 csepp adható, én napi 2 adagban délben és este adok neki. Azóta bár görcsöl néha, de hamar kijön a szél és a kaki is, nincsenek órákon át tartó sírások.

Türelem, meg kell találni, neki mi lesz jó..

2008. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, mi ugyanígy voltunk 2 hetesen. Az infacol nekünk sem vált be, viszont az Esspumisan L cseppek igen. Ezt az orvosom ajánlotta. MINDEN szoptatás közben egyszer, meg a szoptatás végén egyszer 12-12 cseppet kiskanállal beadni. Biztos hogy jó íze van,mert az én babám szereti és ezt sokáig lehet neki adni,mert nem szívódik fel, csak a levegőt segíti puki formájában kijuttatni. Ezen kívül én még édeskömény teát is adok neki pár kortyot miután beadtam a cseppeket. Az is jó a hasfájásra. Azt meg csak natúron egy kiskanálnyit egy csésze vízbe mikróba felforralok, megvárom míg kihül, leszűröm és bele a cumisüvegbe és akkor ez egész napra kitart. Ebből szoktam neki adni csak úgy etetések között is, ha például sétálunk és sír, mert melege van. Pohárból is itathatod, az enyém úgy nem tud. Remélem tudtam segíteni és érthetően leírtam. Sok sikert! :)
2008. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No mi az Espumisant is a hajunkra kenhettük volna...Aztán telt múlt az idő,és mára szinte nincs is hasfájás.Olyan 5 hetes korában alábbhagyott.Itt egy cikk:

[link]

Ha gondolod próbáld ki homeopátiát.Nálunk a hasonfektetés is sokat segített.POcakmasszírozás orbáncvirágolajjal.

Amúgy sok türelem,kitartás,hamarosan jobb lesz a dolog.

2008. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Az én babám 6 hetes. Az infacoltól öklendezet, ráadsul semmit nem ért. Espumisant eszünk minden evés alkalmával 24 cseppet (ezt mindegy, hogy evés előtt után, közben adod neki), illetve a gyerekorvos írt fel görcsoldót, amit a patikában kutyulnak össze, így ennek a nevét nem tudom. Ezt kimondottan evés előtt kell odaadni. A napi adag 4x4 ml. Mi ezt beosztjuk, többször adunk 2ml-t.

Kitartás és próbálj meg NEM ideges lenni, metr ha érzi a feszültséget a baba rajtad ő is jobban sír!! Tudom könnyű mondani, az első héten én is sírtam, olyankor átvette a párom, most már megedződtem.

Apropó ugye van SZÉLCSÖVETEK!!!!!???????

2008. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm, hát majd kitapasztaljuk:)
2008. júl. 5. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!