Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak nekem hisztizik?

Miért csak nekem hisztizik?

Figyelt kérdés
Három és fél hónapos kisfiam csak nekem hisztizik, ha a család más tagjával van csendben elnézegetődik játszik de ha meglát neki áll hisztizni amíg fel nem veszem abban a pillanatban a sírás megszűnik és mosolyog amíg karban van mihelyt leteszem kezdi újra és annyira felhergeli magát hogy bele izzad az ordításba, és még a könnyei is csurognak ha újra felveszem mintha elvágták volna és megint vigyorog. Születésétől fogva nem volt soha felkapkodva ha sírt oda mentem beszéltem hozzá simiztem és csak akkor vettem fel ha pár percen belül nem nyugodott meg. Hogyan szoktassam le erről?
2009. nov. 8. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Mert te vagy vele egész nap, hát kivel ellenkezzen? Nem rontottál el semmit, majd kinövi. Ha sír, próbáld meg, hogy nem veszed fel, hanem játszol vele valamit a szőnyegen. Így tanul majd meg egyedül játszani.
2009. nov. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem amit írtál, abból egyértelmű, hogy egyszerűen anyahiánya van. Azért sír, mert a karodban akar lenni, és azért mosolyog ha felveszed, mert elérte, amit akart. Biztos elmúlik majd. Legalábbis nagyon remélem, mert az én pici fiam is ilyen, bár ő már 14 hónapos. Kitartás!
2009. nov. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem te kellesz neki. Én felvenném. Fel is vettem a fiamat, és tök jól elvan most is egyedül (hat és fél hónapos), ha minden kerek. Megvan a napi, változó anyaadagja, ami kell neki.

Tulajdonképp tök okos, ha csak akkor üvölt, ha meglát és így felismer már téged...

2009. nov. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Anyahiány? Hát nem tudom, hisz ott vagy vele egész nap. VAgyis én most magamból indulok ki, hogy nálunk is ez volt, kb. ennyi idősen (most 4,5 hósak vagyunk) és hát én is egész nap vele voltam, és persze dajkálgattam is. Bár lehet az van, viszont a lényeg, hogy pár hét és abbahagyták. Akárki itt volt nálunk, mindig tündériek voltak, ha egyedül maradtam, rögtön jött a hiszti. (de úgy is tűnt, mert rámnéztek és akkor már görbült a szájuk, és pár másodperc és kitört a sírás) Persze én egyszerre nem is tudtam őket felvenni, így várniuk kellett, aztán meg rájöttem, ez így nem mehet, hogy egyiket felveszem, leteszem, aztán jön a következő és így tovább. Letettem őket a hordozóba és ugyanúgy csak beszéltem hozzájuk, nyugtatgattam őket. Aztán elmúlt ez az egész egyszercsak. Szóval szerintem folytasd ahogy eddig csináltad. Kb. ennyi idősen kezd már el kitágulni a kis világuk annyira, hogy rájöjjenek, te vagy akihez "sírniuk"kell és mész, hát meg is próbálják kihasználni. Meg hát egyre több inger éri őket, vagyis egyre többet érzékelnek, és biztos több megnyugtatásra is szükségük van. Csak hát nem mindegy ilyenkor az ember hogy nyugtatja meg. Mert ha állandóan felkapkodja az ember, akkor lehet ilyenkor szoknak rá.
2009. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok kicsit össze-vissza írtam, bocsi, nem volt egyszerű éjszakánk...amúgy hárman vannak.
2009. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak gondolj bele: 9 hónapon keresztül minden rezdülésedet érezte. Most meg ha nem jelez, akkor egyedül kell lennie. Hiányzik neki az érintés, a bőrkontaktus. Nyugodtan vedd fel, ha sír, nem fogod ezzel elkapatni. Nem sokára már sokmindent meg fog tanulni:forogni, ülni állni, járni...akkor már egyre kevesebb szüksége lesz rád, hiszen rengeteg felfedezni valója lesz. Addig meg rád van szüksége. Azzal, hogy felveszed, nem fogod elkapatni... Én nem hagytam, hogy a gyerekeim sírjanak és mindegyik rendkívül nyitott, barátságos gyerek lett. Arról meg, hoy kézben legyenek, hamar leszoktak, ahogy egyre jobban kitárult számukra a világ. Persze nem úgy értem, hogy addig egész nap a kezemben voltak...vittem őket magammal a lakásban oda, ahol én voltam...együtt főztünk, mostunk, teregettünk. Volt, hogy a pihenőszékből, volt hogy a szőnyegre terített plédről figyelték, hogy mit csinálok. Járókánk nem volt, így ahogy megtanultak kúszni, mászni, lépkedni, ha szükségük volt rám, jöttek utánam...
2009. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!