Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos babánk nem...

5 és fél hónapos babánk nem issza a vizet ezért kicsi narancs levet csepegtettünk kb1:4 arányba a vizébe igy szivesen issza, szorulásos is hátha könnyit ezen a gondon is . Lehet vmi baja tőle?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Én biztos nem a narancsot választanám...honnan gondoltad,hogy ez jó lehet?Láttál narancsos babaitalt/ételt 5 hónapos babáknak?

Őszibarack...esetleg.

2009. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
A narancs még nem igazán neki való. Nézd meg a kiskönyvben mikortól eheti mert most nem tudom fejből de én még nem adok a 9hósomnak.
2009. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

szia, a citrusfélék egy éves kortól ajánlottak.


babateát nem adtál még neki? 4 hós kortól kaphatók, minden nagyobb üzletben és dm-ben, auchanban, tescoban, stb.


de inkább frissen facsart alma vagy baracklét adjatok inkább, a narancs hasfájást is eredményezhet.

2009. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem lesz semmi baja tőle nyugodtan adhatod neki.

De adhatsz neki baba teát is ha azt szívesebben issza mint a vizet.Ez csak mai hóbort,majd lecseng ez is mint ahogy sok más is.

3 gyerekes anyuka

2009. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem pont ugyanezt ajánlotta a gyermekorvosom, igaz a kisfiam 1 éves. Eddig Hipp-es babateát kapott, azt imádta nagyon. A dokink azt mondta, inkább vizet adjunk neki, ha úgy nem kéri, akkor narancslével ízesítsük. Baja, ha nem allergiás típusú, talán nem lesz tőle. De a citrusféléket igazából 12 hónapos kortól ajánlják, inkább próbáljátok alma, vagy őszilével ízesíteni. Persze jó minőségű, minél magasabb gyümölcstartalmúval.
2009. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Vannak a korának megfelelő gyümölcsitalok, nem éppen a narancs a legjobb választás, mert allergiát okozhat!!!!
2009. nov. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Régen a narancslé az első ételek(italok) között volt, amit adtak az anyukák. Persze régen sok mindent másképp csináltak. Én is inkább a modern felfogás híve vagyok( 1 éves kortól citrusfélék). De ne izgulj, bajt nem csináltál. És ha eddig nem lett allergiás rá, akkor nyugodtan adhatod tovább. Sok anyuka pl citromlevet ad a pár hetes babának amikor csuklik.

Nagyon megértelek, mert az én babám is szorulásos volt és állandó kinlódás volt, hogy mit adjak neki. Nekünk a csipkebogyó tea bevállt. Amúgy az almalevet imádta, de az is szorulást okoz.

2009. nov. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A Kecskeméti alma-NARANCS bébiital üvegén az van, hogy 4 hónapos kortól ajánlott!!!!! (egyébként a "korai"? hozzátáplálással kapcsolatban régóta akarok kérdést feltenni :)

A kérdésre válaszolva: az én kisfiam 4 hónapos múlt és nagyon szereti az előbb említett italt, én kb. fele-fele arányban higítom vízzel, mert azt Őkelme sem hajlandó meginni.. Viszont valamit ki kell majd találnom, mert tény, hogy jobb lenne, ha nem nagyon szokná meg ezt... :)

2009. nov. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha eddig se lett baja a narancstól, ezután sem lesz. Ne aggódd túl.
2009. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha idáig nem lett tőle baja akkor adhatod neki továbbra is.

Van olyan ajánlás ahol 7 hónapos kortól írják a narancsot. Én is adom neki az én babám is 5 és fél hónapos.

2009. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!