Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok neki többet enni,...

Adhatok neki többet enni, vagy ne tegyem?

Figyelt kérdés
Két hónapos a picim, és imád enni. Viszont egyre többet és többet kér, nem elégszik meg azzal a mennyiséggel, amit adok neki. Tápszeres, és a dobozon szereplő mennyiséget kell neki adni. Hatszor eszik egy nap, de úgy veszem észre rajta, hogy többet enne, mint amit a korának megfelelően kéne. Mindenki lebeszél róla, hogy többet adjak neki, viszont éhes szegénykém, de én is félek többet adni neki, nehogy valami baja legyen szegénykének. Mit tegyek, várjam meg a három hónapos babáknak való adagot, és csak akkor adjam oda neki a korának megfelelő mennyiséget? Tanácstalan vagyok, nem nyugszik meg a kevesebb kajától, most is csak sír, kínlódik szegény.
2009. nov. 8. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos vagy benne hogy azért sír mert éhes maradt? Nem lehet a pocakja fáj? Ha biztosan ismered a babádat és tuti, hogy még éhes nyugodtan adhatsz neki többet. Az nem szent írás ami a dobozon van, sőt tápszer típusonként eltérő mennyiséget javasolnak! Nem lesz tőle semmi baja ha már a 3 hónaposnak megfelelő mennyiséget adod. Nem egyformán fejlődnek a babák. Nehogy már éhezzen az a drágaság:-) Mellesleg az én fiam is többet eszik a korához képest:-)

2009. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen a súlya? Mennyiket hízik? Az sem mindegy! Ha sokat, akkor inkább nem kellene emelni az adagját (könnyű mondani, tudom), de ha nem, akkor hagy egyen! :)
2009. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hasfájós hála a jó égnek, azt észre venném. Onnan is tudom, hogy éhes, hogy a cumiját is olyan mohón kapja be kaja után, hogy csak na. Azt hiszi, hogy kaja... A súlya teljesen megfelelő, nem kövér, úgy tudom, heti 25dkgát nem kéne hogy meghaladja a hízás, neki nem haladja meg. Átlag 15-20dkgát hízik. Jó súlyban van. De tényleg nem merek többet adni. Ráadásul ennél a mennyiségnél már csak 5ször kéne hogy egyen, ennek ellenére ő még mindig hatnál tart.
2009. nov. 8. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 hónapos, szintén tápszeres, Milupát kap, a napi 6 adag neki kevés, az utóbbi héten már 7-8 adagot kap, függően hogyan alszik este, de szerencsére nincsen semmi probléma, nem hízik rohamosan, rendszeresen van kakija, pocakja nem fáj, és nem is annyira éhes már, de néha mi is éhesek maradunk, de többet én sem merek már adni neki. A dobozra is rávan írva, hogy ajánlott adag, ill. igény szerinti etetés. De szerintem kérdezd meg a gyerekorvost, ő biztosan jobban tudja, én is azt teszem, mi csütörtökön megyünk a szurinkért, és akkor beszélek vele.
2009. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi kezdetektől fogva tápszeresek voltunk, és mindig egy sorral előrébb jártunk, mint a dobozon kellett volna. Szóval...1-2 hetes baba..mi ettünk 3-4 hetes...a védőnő és a doki is csak mosolygott. Most elmúltunk 6 hónaposak, visszaestünk egy sort...165 ml-et eszik. A doboz szerint 200-at kellene. Most mondjuk alig akar enni, a doki néni szerint a foga. Adtam neki mást is már, de most leálltunk, mert semmi sem megy. Szerintem adj neki nyugodtan többet. DE!! Ne adj neki 3-3.5 óránál előbb. Nehogy leterheld a kis pociját. Ha szeretnéd priviben szívesen segítek. Még annyi...te ismered a babád, de azért arra figyelj, hogy nehogy olyan legyen.."amíg van eszi" Nekem sajnos ezt csinálta a babám, holott már nem is kellett neki.
2009. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
huhua, ha a baba is ehes(te latod) es te is ugy latod akkor miert is nem szabad neki tobbet adni? minden gyerek a sajat ritmusaban eszik es hizik nem ertem miert kellene ezt most tenyleg ennyire komolyan venned, hogy csak annyit eehet amennyi a dobozon van. de most komolyan. legalabb probald ki, hogy ha tobbet adsz neki megnyugszik? amugy az en babam sokkal kevesebbet eszik az eloirtnal, akkor most tomjem bele, mert annyi van eloirva??? nyugi es adj neki enni
2009. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teát adsz neki? Ha már nem akarsz neki több tápszert adni, evés után kínáld meg teával, forralt vízzel.
2009. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!