Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes tápszeres babánk evés...

5 hetes tápszeres babánk evés után még enne többet is. Adhatok többet?

Figyelt kérdés
Simán megissza a 120 ml-t.Ilyenkor nagyon szenved és nyűglődik, van, hogy hisztizésbe kezd. Próbáltam a teát vagy vizet, de ilyenkor nem hajlandó meginni. A védőnő limonádét (?) javasolt, amit eddig még nem próbáltam ki. Mit tegyek, hogy tuti elegendő legyen neki a 120-as adag?
2010. júl. 8. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 4 hónapos most, kezdetben nagyon sokat evett, születése utáni 5. napon már a kórházban is lenyomott 60 ml-t.


Egyen amennyit bír, nem fog elhízni, lehet, hogy ő is az elején gyorsabban fog fejlődni, mint a többi gyerek.


Limonádét nem szoktak adni ilyen fiatal korban.

Csak a 4. hónaptól lehet elkezdeni a hozzátáplálást, a Hipp ételek jók, keress rá az interneten.

2010. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj 20 ml-rel többet, adj 140- et, semmi baja nem lesz tőle. Limonàdé.....jajj.
2010. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki se tejet se vizet, ha nem ker, a babaknak nem egyforma az igenyuk, ezert adj neki annyit enni, amennyit ker.
2010. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan adhatsz neki annyit, amennyit szeretne enni, hiszen minden babának mások az igényei. Ha mégis nagyon ragaszkodsz hozzá, hogy annyit egyen amennyi elő van írva, akkor tehetsz hozzá több vizet, így tápszerből nem lesz több a szervezetében, jobban eltelítődik, viszont szerintem gyakrabban fog enni kérni.
2010. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy adhatsz többet! Az anyatejes babák sem ugyanannyit esznek mindig, sőt mi felnőttek sem.

Nem kell, hogy elegendő legyen a 120 milis adag! Miért kellene? Ha többet szeretne enni, hát egyen többet, nehogy már éheztesd... Hallgass az ösztöneidre :)

A védőnő meg igyon limonádét, ha éhes.

2010. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
NYugodtan adj neki annyit, amennyivel jóllakik. Nem egyformák a babák. Az én kisfiam nagyon keveseket eszik, 5 hós és 100ml-t eszik csak egy evésre általában. De szépen gyarapszik, igaz nem hurkás, de nagyon takaros és ő inkább hosszú, 68cm és 6600g.
2010. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Aranyosak vagytok! Eddig nem mertem többet adni nehogy vmi gond legyen, de akkor mostmár merek :)Mégegyszer köszi
2010. júl. 9. 11:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!