Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejbol milyen ételeket lehet...

Tejbol milyen ételeket lehet készíteni otthon 13 hónapos babának?

Figyelt kérdés
légyszi pontos recepteket írjatok,kulfoldon élek és pl.nem tudom hogy készul a tejberizs vagy tejbegríz,koszi!
2009. nov. 8. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én így szoktam csinálni:

Tejberizs: 2 dl vízben felteszek 15 dkg rizst 1 kanál cukorral, és amikor elfőtte a vizet, akkor teszek hozzá 1/2 liter tejet. Kicsit forralom, majd lefedem és hagyom, hogy magába szívja a tejet.

Tejbedara: 1/2 liter tejhez kevés cukor és 5 dkg búzadara. Forralásig főzöm, és végig kevergetem.

2009. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző receptje szerintem halottnak a csók. A tejberizs akkor jó, ha a tejben főzöd meg a riszt.

Én mindig a tejbe teszem bele a rizst, és megfőzöm, csak "cucogósra" hagyom, nem hagyom kiszáradni, mint magunknak a risz köretet. És nem teszek bele cukrot, felesleges, a tej édes, a baba meg fogja enni cukor nélkül is. Keverheted utána gyümölcsel.

A tejbegríz is ilyen, a tejbe be bele a gírzt, és folyamatos kevergetés mellett forrástól számítva még főzöd pár percet, hogy rendesen megdagadjon a gríz.

Csináljatsz pudingot is, pudingporból, arra rá van írva, hogy kell csinálni.

Adhatsz neki később madártejet is-receptet találsz a neten.

2009. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!