Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban,...

Hozzátáplálással kapcsolatban, hogy folytassam?

Figyelt kérdés

Elkezdtük már, azzal nincs is gond, már lassan ki is váltjuk a déli tápszert. 4,5 hónaposak vagyunk. (4 hónaposan kezdtük) Túl korán váltjuk ki? És ha kiváltottuk, meddig legyen csak délben a pép? Mikortól lehetne próbálkozni majd a délutánival? És mikor váltsunk valami másra, mármint úgy értem, hogy húsosra? Azt mondta a dokink, hogy már 5 hónapos kortól lehetne húspépet is adni, ez igaz?

Nagyon ízlik neki, és már másfél hét után egyre többet akart enni, ezért is adok neki már teljes adagot (vagyis kicsivel kevesebbet, utána 2 óra múlva eszik újra tápszert, szóval még nem teljesen váltottuk ki)

Ja és még egy kérdés, mit csináljak, ha vizet viszont alig akar inni (tea gyümölcslé eddig se kellett neki)? Hogy tudom rászoktatni az ivásra?


2009. nov. 8. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ivásra úgy kell rászoktatni, hogy sűrűn kinálod. Annyit fog inni amennyire éppen szüksége van.

Kiváltás terén minden baba más. Próbáld úgy hogy pl. uszira adsz neki, vagy tízóraira egy kis gyümipépet, és utána megkínálod tápszerrel. Minél több gyümipépet eszik meg, annál kevesebb tápszert fog utána kérni, és elvileg igy lassan kiváltható a második étkezés is. És így a baba tempójában fog kiváltódni. A húst talán már elkezdheted, ha tápis, próbáld előszőr heti egyszer kis adagban belekeverni az ételébe aztán gyakrabban. Szerintem kb. 8 hós koráig kéne eljutni oda hogy napi 3 rendes étkezés, tehát tízórai pl.gyümi, ebéd főzelék, uzsi gyümi pl. joghurttal, túróval( 7-8 hós kortól) és akkor reggeli ebéd marad tápi még 1 éves koráig.

2009. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem elég bonyolult lett ez a hozzátáplálás dolog, hasonló kérdések fogalmazódtak meg bennem is. Na, aztán rájöttem, hogy nem tudok rendszert vinni bele, vagy legalábbis nehezen. Tápszeresek vagyunk, a reggeli az egyértelmű: tápszer. A tízórai általában kimarad (most is reggeli óta alszik), de most sütőtök lesz krumlival, így ezután kibír kb. 2-3 órát. Aztán megint tápszer, aztán mondjuk almapép vagy bébiétel. aztán még kétszer tápszer. Tehát egyelőre úgy néz ki: naponta 1x gyümipép és 1x bébiétel, 4x pedig tápszer. Kb. kétszer adok neki naponta inni (talán gyakrabban kellene - csak sokat alszik. Pép után vizet iszik egyből (Anya mondta, hogy utána biztos szomjas), de amikor rájön, hogy az víz, akkor nem folytatja tovább az ivászatot. Illetve adok neki vmilyen gyümis bébiitalt kis vízzel higítva (pl. 60 ml-hez 20-30 ml víz), na azt egész nap inná :))).

Mindenesetre szerintem a lényeg az, hogy meglegyen naponta 4x, (később 3x, 2x) az anyatej v tápszer, a többi étkezésre pedig "normális" mennyiségű zöldség - gyümölcspép - bébiétel legyen. A sorrendet nem veszem komolyan - annyi, hogy új ételt délelőtt kóstoltatok, ha épp ébren van.. :) Édességet, tejpépet egyáltalán nem adok. Húst talán 5 hónapos kortól lehet, én a bébiételekről is puskázom. És minden új íz bevezetését bébiétellel kezdem (ez nem túl gazdaságos, de majd én csinálom legközelebb, amenyiben ízlik neki.)Hozzáteszem, hogy eddig minden ízlett neki.

Bocs, lehet kicsit hosszú lett a válasz.

4,5 hós anyuci :)

2009. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Az baj, hogy én most a sárgarépát keverem őszibarackkal? Az minek számít főzelék vagy gyümi? :) Azt délben adom. Azért keverem, mert olvastam, hogy a répa fogja a hasat, és úgy is tűnt, ezért barackot adtam, ami meg székletlazító, és gondoltam így talán nem fogja meg. Meg hát jó lenne, ha sok vizet inna, de nagyon nem akar. Na, megyek és megkínálom most is, hátha egyszer rászokik már.

2009. nov. 8. 11:42
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem baj hogy hosszú, annál jobb! KÖszönöm a választ!

Hát szerintem nálunk se lesz nagy rendszer, mert most sincs, pedig az első három hónapban milyen jó kis napirendünk volt, aztán azóta nálunk is elhúzódnak az alvások persze csak egyik nap, másik nap sokkal hamarabb ébred, úgyhogy nagy káosz van. Bébiitalt még nem próbáltam, lehet én is kipróbálom így hígítva, hátha bejön neki.

2009. nov. 8. 11:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és én is üvegessel kóstoltatok, aztán magam főzöm. Erről jut eszembe, hogy amit én főzök, azt is egy napig tarthatom el szerintetek? Mert olyan jó lenne többet lefőzni egyszerre.
2009. nov. 8. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha többet lefőzöl akkor le is lehet fagyasztani és úgy el is lehet tenni. eleinte még jó hogy gyümivel eszi a főzit, mert a gyümölcs édes a zöldségnek meg erős ize van és a babák nem szeretik csak gyümivel, aztán majd megszokja egy idő után a zöldség izeit is és akkor lehet próbálkozni külön adni neki, hússal pl stb. de a gyümisbe is lehet husit keverni.
2009. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!