Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha teát adok cumisüvegből a...

Ha teát adok cumisüvegből a babának ( 6 hetes) , el fogja fogadni utána a cicit? Vagy hogy itassam vele a hasfájás elleni teát?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mennyi teát ihat egy ilyen pici baba? A dobozra 3-5 dl van írva, de szerintem az rengeteg.
2008. júl. 4. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Pohárból is meg tudod itatni vagy kiskanállal igy egy kicsit nehezebb de nagyon ügyesen tudnak inni.

Semmiképp ne cumisüvegből!!!

2008. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is itt javasolták,hogy amíg van tejed és tudod szoptatni,nem érdemes mást adni,én is így teszek majd,és azért cumisüveget is vettem sz. e-re.Ha túl sok teát itatsz vele,akkor nem kell majd neki annyi tejci utána m,eg majd ha szoptatnád, nem fog annyi termelődni,mert álítólag minnél többet vannak cicin,annál jobbban termelődik a tej, de vannak itt tapsztalt anyiukák,én is csak tervezem hogy így fogom csinálni.
2008. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én adtam a fiamnak teát, és utána ugyan úgy tudott szopizbni. Arra figyelj, hogy ne legyen nagy lyuk a cumin, én az Aventosat használtam, nagyon jól bevállt. Meg nekünk az első két hétben csak cumisüveg volt, mert már a legelső nap olyan véresre rágta a mellem a fiam, hogy nem tudott utána szopni, mert nyelte közben a véremet, és mondta a gyerekorvos, hogy akkor várjam meg, amíg begyógyul, mert a vértől hányni fog.

Annyi teát itass vele, amennyit elfogad, de két szopi között. Amikor már jóllakott, úgyse fogadja el, amikor meg kb. itt van a következő ideje, akkor meg ne a teával lakjon jól. De gondolom már azért valamennyire lehet tudni, hogy kb. mikor szokott szopni, és el lehet találni a kettő közötti időt.

2008. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszadóval, az én 3 hónapos kisfiam is teát kap 2 szopi között cumisüvegből és ez egyáltalán nem befolyásolja a szopizást. Fontos, hogy csak 2 etetés között kapjon inni, és nem evés helyett! Ha így csinálod, ugyanannyi tejed fog termelődni, mint előtte.
2008. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6 hetes babuci még nagyon pici, neki pár korty tea elég. Én kiskanállal adtam, nem azért, mert féltem a cumisüveg "káros" hatásaitól, hanem egyszerűen azért, mert nem ivott belőle. Van a Mecsek baby tea v. édeskömény tea, bár nálunk inkább az infacol jött be hasfájás ellen.
2008. júl. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem adok neki cumisüveget, keresztanyámtól tanultam, aki 4 gyereket nevelt fel. Az első pillanattól kiskanál vagy pohár amiből kapja a vizet. Lányom 3 hetes, napi 2-3 alkalommal kap kiskanálból vizet, amennyit kér. Általában 4-5 kiskanál elég neki egy alkalomkor. Nekik is kell a folyadék, mert az anyatej-még az előtej is-zsíros, nem oltja úgy a szomjat.

A teát ne ízesítsd, natur add neki, és elég abból is pár kiskanállal evés előtt-de erről már mások is írtak itt, keress rá kicsit a tanácsokra:-)

2008. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!