Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fürdetitek, altatjátok...

Hogy fürdetitek, altatjátok egyedül a 2 pici gyereket?

Figyelt kérdés
Nálunk 22 hónap lesz a 2 gyerek közt. A férjem 12 órázik, úgyhogy kb. este 10-re ér haza. Az elején már az egy gyerektől is teljesen be voltam parázva. Most már persze könnyű. Viszont őt nagyon nehéz volt altatni, sokszor órákig is eltartott, és néma csend kellett hozzá. Még most is minden zaj zavarja. Azon gondolkodom, hogy 2 gyerekkel hogy lesz. Pl. amíg a kicsit szoptatom, altatom, hová teszem a nagyot? És ha a picit is zavarni fogja a mozgás? Ha meg a nagyobbat fektetem le előbb, őt meg a kicsi fogja zavarni az elalvásban. Még azt sem tudom, hogy közös szobába tegyem-e őket. Félek, a nagyot nagyon zavarná.
2009. nov. 7. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Bár nekem "csak" 5 hónapos ikreim vannak, így nem tudok minden kérdésedre válaszolni, de azt biztosan állíthatom, hogy a pici babát nem fogaj zavarni a nagyobb tesója, ha már a kezdetektől együtt vannak, mivel az újszülöttek azt az "alapzajt" szokják meg, ami a mindennapokban van. Tehát ha zaj van, akkor nem fogja zavarni, viszont ha csend van és pár héttel később lesz zajos környezeteben, akkor sírni fog.

Mivel a nagyobbik hozzá van szokva a csendhez, én őt akkor fürdetném és altatnám, miután a kicsi már az ágyában alszik. Ez már csak azért is jó lenne, mert így "részt vehet" a tesó fürdetésében.

A szoptatás ideje alatt én a nagyobbikat ott tartanám magam mellett, vagyis játszhatna valamivel ez idő alatt, így őt is tudod felügyelni.

Ha a későbbiekben egy szobába szeretnéd őket tenni, akkor én már a kezdetektől a közös szobába tenném, kivéve ha a baba éjszakai ellátása így Neked nehézségekbe ütközik. Ha meg a nagyobbik fiad nem bírja az éjszakai sírást, akkor is még van lehetőséged módosítani az elképzeléseken.


Remélem, hogy azért tudtam valamennyire segíteni!

2009. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

a lányom 22 hóval idősebb a fiamtól. pont úgy csináltunk mindent, mint az előttem lévő javasolta.(ikres)

a fiam megszokta a hangzavart, a lányom a mai napig fél-1 órával késöbb fekszik mint a fiam. én is egyedül voltam minden szituban, mert a férjem munkamániás.

most a fiam lassan 2 éves. együtt fürdenek, a kezdeti marakodást felváltotta a közös játék. rengeteg mindent tanul a nagytól. folyékonyan beszél, mindenben utánozza a nagyot. eleinte nehéz, de megéri. szerintem ez az ideális korkülönbség.

2009. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 3 gyerekem van,és mert így is terveztük,én ezért ragaszkodtam ragaszkodom a következetességhez és a rendszerességhez,hogy legyen normális napirendünk.A gyerekeknek is ez a jó.Nálunk nincs,és nem is volt sosem altatás.Az az altatás,hogy beteszem Őket az ágyukba,mesélek,bekapcsolom a zenét nekik és beteszem az ajtót.Mindhárom az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában alszik.A férjem elmegy reggel 7után,és hazaér este 9-kor,és ez így van a hét 6 napján.tehát a gyerekeken kívül minden más is rám marad.Nálunk 1 fiú 2lány van,a lányok a kisebbek,Ők 1 szobában vannak.Amikor a legkisebb született,Ő pár éjjelre utazó ágyban aludt az ágyunk mellett.Nem éjszakáztam a 3 gyerekkel összesen 2 hónapot,kb addig szopiztak éjszaka.Azóta mindhárom átalussza az éjjelt szerencsére.Amíg szoptatsz,addig a nagyobbal beszélgetsz,szépen mellétek csücsül,lehet közben mesélni énekelni vagy játszhat a szobájában is,vagy körülöttetek.Egyébként nekem a középső olyan nagyon rosz alvó,nehezen alszik el nagyon,kell neki 1-1,5 óra.Pont ezért kellett az,hogy ne bohóckodjunk az altatással.Mindkettő szépen lefekszik,amikor már a zene sem szól a nagyobb elszöszmöszöl az alvós játékával,azt tudja,hogy ha egyszer lefeküdt nem jöhet ki.A kicsit szépen hagyja aludni.Próbáld kicsit ésszerűbben megoldani ezeket a dolgokat,mert különben kipurcansz mellettük,főleg ha apici is nyűgösebb baba lesz.Legyél előrelátóbb és következetesebb,csak szoktatás leleményesség kérdése mindez.Sok sikert nektek,és ne aggódj boldogulni fogsz.
2009. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Mi is szeretnénk kistesót a most 13 hós kislányunk mellé, még nem vagyok terhes, de ugyanezek a dolgok foglalkoztatnak engem is. Néha az eggyel sem könnyű, mert a mi babánk is érzékeny minden zajra, ha nagynehezen elalszik, pisszenés sem lehet a házban, mert felébred, pedig kiskorától szólt a rádió vagy a tv mellette, próbáltam szoktatni a zajhoz.

De aztán mindig arra gondolok, hogyha előre így parázok rajta, akkor bele fogok őrülni és nem lesz kistesó. Úgy gondolom ráérek majd akkor parázni, ha már benne leszek a szituban. Mert nem biztos, hogy a másik baba is nyűgös lesz. Lehet, hogy minden úgy fog menni, mint a karikacsapás.

Szerintem, ha lehet, eleinte kérj segítséget anyukádtól, anyósodtól (ha jóban vagytok) vagy más családtagtól, amíg a 2 gyerkőc megszokja egymás jelenlétét. Aztán biztosan rendeződik az egész.

2009. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

14:12-es, te írtó szerecsés vagy!!!Nem mindenkinek vannak ám ilyen jó gyermekei!!!De nem minden anyuka tudja ezt megtenni sajnos, mivel minden baba más.

Bocs hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak kicsit fellengzős volt a válasz.

2009. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

20,35 nem én tehetek arról ha te elrontottad a gyerekeidet.

Minden gyerek más ebben egyet értünk,de a szokásokat mi szülők alakítjuk ki,a gyerekeink ehhez alkalmazkodnak.Egyébként gyerek otthonban dolgozom,biztosan mondhatom neked,hogy minden kicsi más,de a rendszerüket mi gondozók alakítjuk ki,és Ők alkalmazkodnak ehhez.És tudod esténként 1 gondozónőre jut 6-8 baba akit fürdetni etetni..stb..kell,vagyis ellátni teljesen és lefektetni aludni.És egy sem alszik velünk a nővérszobában.

2009. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
off. szerintem nem volt fellegzős, sőt próbált segíteni... Náluk ez így megy, lehet irigykedni. Egyetértek, nagyon sok minden csak szoktatás kérdése.
2009. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazán nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy megint vita legyen. Egyébként, hogy mennyire jó alvó egy gyerek szerintem sajnos nem csak szoktatás kérdése. A lányom nagyon nehezen alszik el, de szerencsére, ha elaludt, és csend van, azért általában alszik reggelig. 3 hónapos koráig egyszer kelt szopni éjszaka, aztán azt is magától elhagyta. Viszont van olyan ismerősöm, akinek a 2 éves fia is még óránként kell éjszaka szopni. Rémálom lehet, nem tudom hol ronthatta el, ha az ő hibája egyáltalán.

Sajnos segítségem még az elején sem lesz, mert anyósom nagyon beteg, őt is ápolni kell. Anyu meg megmondta, hogy mit képzelek én, neki is megvan a saját családja, neki velük kell tölteni az idejét, és nem velem.

Köszönöm szépen a válaszokat, remélem tényleg jó gyerek lesz a 2., és nem lesz problémám vele.

2009. nov. 11. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:
20:35-ös vagyok.Egy babám van még csak, három hónapos, és az első perctől ahogy hazahoztuk nagyon sok törődést igényel, értem én erre hogy nem csak eszik, alszik magától.Sajnos soha sem ment neki az egyedül alvás, és nem felkapattuk úgymond.Egyszerűen nem alszik egymaga és kész, ha letettük az ágyába maga, akkor képes lenne egy órát is ordítani, azt meg nem tudnám elviselni.És még ha el is alszik nagy nehezen(akár több mint fél óra/alakalom), akkor is sokszor megébred.És nem én akartam így gondolhatod.Pl. most is reggel óta alig alszik, én meg már kivagyok, mert éjszaka kétszer kel szopizni, reggel meg már fél hatkor fent kukorékolt.Eddig hasfájós is volt plusszba.Most mintha már jobb lenne.Tehát nekem ezért olyan fura hogy vannak gyerekek akiket csak leraknak és alszik, pláne ilyen pici korba.De ha valaki adna már végre olyan tanácsot ami segítene a problémánkon, és persze nem sírva hagyós, én lennék a legboldogabb!!
2009. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az én babámat sem lehetett letenni soha, hogy aludj szépen. De azt olvastam, hogy ez kb. 3 hónapos korig normális, mert segítség nélkül nem tudnak aludni, mert még fejletlen az idegrendszerük. Ezért kell valami segédeszköz, ringatás, cumi, zene, mit tudom én. Ezek szerint vannak olyanok, akiknek ez mégis sikerült? Én is nagyon irigylem őket.

Egyébként az én lányom is órákig képes volt sírni, nem sírta álomba magát. Mindenképp kellett vele foglalkozni.

2009. nov. 12. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!