Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire neveljem "sterilen"?

Mennyire neveljem "sterilen"?

Figyelt kérdés
Nem vagyok híve a "mindent tartsunk sterilen és neeveljünk burában" módszernek.Mivel 3 hónapot éppen betöltötte a lányom,eddig mindig kifőztem a mellszívót,időnként a cumit is.Kimostam a játékait első használat előtt,azóta viszont nem.A kérdésem igazából az lenne,hogy most járunk ott,hogy mindent a szájába töm.Szereti a testápolós,krémes tubust,mindent,amit meg tud fogni.Nyilván ezeket nem sterilizálom előtte.Baj,ha a szájába veszi?Nem kicsi még az eféle "koszhoz"?
2009. nov. 7. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is mindent a szàjàba vett/vesz.Egyszer szàjpenészünk is lett,de irtak fel rà ecsetelöt,hamar elmult.Azota viszont heti egyszer kifözök mindent,beleértve cumi,cumisüveg...

Most 8 honapos.Naponta én se fözöm ki,de szerintem heti egyszer nem megterhelö kifözni.Màrmint azért ajànlatos mert a tejes cumisüvegben a a tej maradvàny baktériumot terjeszthet.A cumit meg lelöki rendszerint,habàr van a cumihoz az a valami,amit rà lehet csatolni a ruhàjàra.

Természetesen krémes doboz stb. én sem fözöm ki:9

2009. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Cumit,mellszívót persze én is kifőzöm.Csak a flakonokat nyilván nem.Beveheti-e ezeket a szájába?
2009. nov. 7. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:
A gyerkőcök 99%-a bevesz mindent a szájába. :) Nem is lehet állandóan mindent elvenni, mert sokszor mire az ember már kapna utána, már a szájában van. Az én fiam is rendszeresen rágcsál mindenfélét, eddig szerencsére nem volt semmi baja, nem volt beteg, csak taknyos az elmúlt 14,5 hó alatt. Persze arra figyelek, hogy ami poros, veszélyes, azt egyből elvegyem tőle, de sajna nem mindig sikerül. A legborzasztóbb az volt, mikor az utcán talált cigicsikket kellett a szájából kihalásznom, mert hiába álltunk körülötte többen is, senki nem vette észre, hogy mikor vette fel... :S A "mezei házi kosztól" erősödik az immunrendszere. :)
2009. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beveheti a szájába, annyi baci kell neki. Meg egyébként sem tudsz minden pillanatban mellette lenni és ezek a gyerekek olyan ügyesek, hogy ha egy fél percre hagyod őket egyedül már találnak maguknak valami meg kóstolni valót... Nem régen olvastam itt, hogy egy 13 hónapos babát 2 percre hagyott egyedül az anyuka és mire visszament a gyerek már tömte magába a virágföldet. Ehhez képest mi az testápolós flakon? :D
2009. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze,persze,nem is akarom "tiltani"az ilyesmitől.Csak elég "nagy"-e már a bacikhoz?(Bár azt gondolom igen)
2009. nov. 7. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod kivédeni.Én pl nemrégen habtápi puzzlet nem mostan meg használat előtt.Egyszerűen elfelejtettem és már nyalogatta.Hát mit csinájak én is ember vagyok nem lehet búrát rakni rá.Amúgy cumikat minden használat után sterilizálom meg kanalakat is,üvegeket ha eszembe jut(tápszeres)meg játékokat ha eszembe jut vagy más gyerek esetleg megfogja akkor tisztítom.7 és fél hós anyuka(ja koraszülött volt a kislányom ezért óvatosabb vagyok de krémes doboz nem hiszem hogy bajt okoz.
2009. nov. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyetértek a többiekkel, minden baba megeszik ennyi koszt ilyen idős korban. a kérdésed alapján te biztosan tisztán tartasz mindent, így szerintem felesleges aggódnod, hogy baja lesz ettől a babádnak. Boldog babázást :)!
2009. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az ásványvizes flakont sima mosogatószerrel lemostam, mielőtt megkapta volna rágcsálásra. De most már rágja a pihenőszék csattját, az ágytakarót, a pelenkázót, mindent. Azt hiszem, feladom! :-) Kell ennyi baci...
2009. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet még most csak 3 hónapos, és azt veszi a szájába, amit odaadsz neki, de hidd el, ha elkezd kuszni, mászni, totyogni, nem tudod kivédeni, nem tudsz mindent letörölni, sterilizálni. Hidd el, semmi baja nem lesz. Ha netalán fogyékony a bacikra, és azok problémát okoznak neki, akkor kell jobban odafigyelni.
2009. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Nem is szeretném kivédeni őket,csak azt akartam tudni,hogy ennyi idősen elkezdheti-e már a "koszevést":).De akkor igen:)
2009. nov. 9. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!