Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki saját maga készíti babáján...

Aki saját maga készíti babájának a bébiételt (nem boltit ad neki) biozöldségekből főz?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen nem merek neki magam bébiételt készíteni, mert szerintem teljesen megbízhatatlan, a környékünkön kapható zöldségek eredete, így eddig még csak üveges bébiételeket adtam a babámnak. Viszont lassan - ha már babám komolyabban elkezd enni - egy vagyonba fog kerülni, ha minden étkezésre bolti bébiételt adok neki és félek, hogy egy idő után nem akar majd mást elfogadni.
2009. nov. 6. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy gondolom, hogy a zöldségesnél kapható zöldségekből főzött dolgok még mindig jobbak,egészségesebbek, mint a bolti cuccok.
2009. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Úgy gondolom hogy azért nem kell túlzásokba esni!!

Egy kertésztől hallottam hogy ha egy bio kertészetben (ugye nem permeteznek) ráesik pl a fa termésére az eső,akkor az már nem bio.

De amit annak árulnak sem biztos hogy az,viszont nem olcsó.

Ha teheted inkább nyilván a sarki zöldségesnél vásárolj mint a hipermarketekben!

De az hogy nem fogja elfogadni a te főztöd az üveges papi után max azért lehet mert az jobban izlik neki:)

2009. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Egyet értek. Ha tudsz vegyél termelőtől, vagy ismerőstől, szomszédtől, és szerintem is jobb, minta bolti.
2009. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Én sima piacon vásárolok, inkább az anyókáktól, akiknek nem nagy a standjuk. Vegyesen adom egyébként a babának a bolti kaját és a saját főztömet. Még nem reklamált, mindent lapátol befelé ezerrel. Én hókuszpókusznak tartom a biozöldségeket, biokertészetet, stb.
2009. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Én biot adtam, de nem hivatalosan, hanem egy ismerős őstermelőtől vettem, aki nem váltotta ki a bio-engedélyt, de jól ismertem, így tudtam, hogy ha azt mondja, tényleg nem permetezi. Nagyanyám veteményéből is sokat főztünk, és ő sem permetezett. De ez sztem túl van lihegve. Hipermarketben persze meg magamnak sem veszek zöldséget, zöldségesnél ha kell, igen, ott viszont meg lehet kérdezni, honnan veszi. Amúgyis jól megmosod. Az üvegessel is voltak botrányok (rákot okoz a teteje, stb.). Ráadásul az enyémek nem is szerették az üvegeset.
2009. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Eleinte bio-t adtam, de sajátot: a kertünkben termett zöldségekből főztem pici adagokat neki. Mostmár nagyobb kisfiú, azt eszi, amit mi. Azaz hol a saját zöldségünket, hol boltit. Szóval vegyesen.

Viszont tapasztalataim szerint a bébiétellel érdemes "vigyázni". Volt egy pár alkalom, amikor azt adtam neki, mert nem volt lehetőségem főzni (pl. lakásfelújításkor). Egy pár alkalom elég volt arra, hogy rászokott és aztán sok időbe (kb. 2 hétbe) telt amíg vissza tudtam szoktatni a saját főzelékeimre!

2009. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!